Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinál magának a hörcsög...

Miért csinál magának a hörcsögöm "fészket"? Egy csomó almot (forgácsot) a sarokba visz, és abban alszik. Mintha fészekben lenne.

Figyelt kérdés

Már kb 2 hónapja csinálja ezt. Kidobtam az előző házát, mert már csúnya volt (előző hörim is abban aludt, és ő is szétkaparta belül, mint a mostani), és akármilyen házat teszek be neki, nem alszik benne. Legfeljebb annyinak megy bele, hogy ott eszik, vagy ott mosakszik. De csak pár percre. Mivel hideg van, elkezdett hapcizni. Volt, hogy egymás után kb 5x hapcizott. Félek, hogy lebetegszik, és elpusztul. Sokkal melegebb lenne neki a házban, de nem megy be.


20/L



2017. nov. 25. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

A házában nem lenne melegebb.

Fészeképítő, járat lakó ÁLLAT, ő nem tesz különbséget egy ház és egy ilyen között: [link]

A házban (mármint a helyiségben ahol a hörcsög van) ne legyen hidegebb 20 foknál mert veszélyes


KÖNYÖRGÖM: MIÉRT NEM VISZED ÁLLATORVOSHOZ??!! INKÁBB HAGYOD SZENVEDNI ÉS MEGHALNI, MINT BELEFEKTETNÉL 5.000 FT-OT??!!! EMBER VAGY TE??!!


Egzotikus kisállatokhoz értő állatorvoshoz vigyétek (pl. exopet) mert egy "sima kutyás-macskás" nem tud vele mit kezdeni. Szerintem add el szegényt mert nálad nincs jó helyen, ha ilyen alapvető dolgokat nem tudsz, nem teszel meg.


De ha még is rászánod magad: [link]

2017. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Az előző válaszoló által linkelt weboldal (a válasza alján) tökéletes, ott olvass el mindent! A hörcsögnek szüksége van egy olyan zugra, ahol biztonságban érzi magát. Nálam több házikója is van, így tud válogatni. Az alap alom forgács, de be szoktam tenni neki papíralmot is, azt pedig szépen behordja az aktuális fészekbe. Jó kis puha ágyat csinál magának.
2017. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!