Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu tartásban járatos emberek...

Degu tartásban járatos emberektől érdelődnék, hogy mennyire (nem) ajánlatos hálóban tartani?

Figyelt kérdés

Meglehetősen szeretnék degut tartani, csak sajnos hálószobán kívül máshol nem tudnám őket elhelyezni.


-Szinte mindenhol leírják, hogy nappal aktívak (ezért nyertek a hörcsögökkel szemben) és, hogy nagy ketrecben, sok játékkal, társsal lefárasztódnak annyira, hogy éjjel aludjanak, de 1-2 helyen azért olvasni ellenvéleményt, hogy zajosak éjszaka is.

-Valamint mennyire büdösek? Mennyire tartható kordában a szag a wc terület napi takarításával, alom szagtalanító és/vagy alsó rétegnek (szilikonos) macska alom használatával?



2017. nov. 25. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem anno 2 is volt. Nálam inkább este voltak aktívak meg éjszaka és ha ketrecben tartod őket, arra készülj fel, hogy előszeretettel pengetik a rácsot :D Büdösek nem voltak, mondjuk én hétvégente takarítottam őket, heti egyszer kaptak új almot.
2017. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az oldalt olvasd végig, minden le van írva benne:

[link]


Tényleg van akkora helyed, hogy egy degunak megfelelő körülményeket tudj biztosítani? Ráadásul társas állat, egyedül nem jó tartani (nem is nagyon fárasztja le egyedül magát).

2017. nov. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha napi 10 15 percre kiveszed vagy kiengeded egy szobába talán egyedül is elvan de nem sokáig mex 3 hétig birja így

Amúgy ha van mókuskerék lefárasztják magukat de mivel ők zsákmányállatok így nem alusszák végig az északát. Mondjuk alszanak 30 percet aztán fönt vannak 15 percet majd alszanak 1 órát aztán kezdődik minden elről és amugy meg lehet szokni de de az elején elég idegesítő

remélem segítettem😉

2017. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
évekig voltak degujaim és meg tudom erősíteni, hogy aktívak és hangosak. alap a futókerék, de a rácsot még így is állandóan rágják, pengetik, csipognak.
2017. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!