Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeret fürödni a hörid?

Szeret fürödni a hörid?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam,hogy vannak amelyek szeretnek úszni.Lehet valami baja tőle?

Mit ajánlatok?Aranyhöriről van szó:)


2010. jún. 6. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én hörijeim eleinte nem voltak érte oda, de fokozatosan megszerették. Már ha ki akarom őket venni a vizből, visszaugrálnak :D

Én kint fürdetem őket, ha meleg van, egy másik akváriumban. :)

2010. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok :D

Szerintem fürdesd meg te is, biztos fogja szeretni. Csak vigyázz, hogy amikor még vizes, szél ne nagyon érje, nehogy megbetegedjen :)

2010. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De jó:) Én ma beletettem a kádba,de nem nagyon tetszett neki.

Pedig jó lenne ha nyáron a nagy melegben egy kicsit úszkálna,meg le is kötné mivel nagyon energikus és állandóan mókuskerekezik.Már nem bírom lekötni a figyelmét, ezért is gondoltam az úszásra.

2010. jún. 6. 19:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja amúgy köszi a választ:)
2010. jún. 6. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Előzők vagyok :D

Szerintem szoktasd hozzá, mindig jobban fog neki tecceni :) és jó ötlet, azt hiszem én is úsztatom őket, energia levezetésképp :)

Nincsmit :)

2010. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Ti nem vagytok komplettek...
2010. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na és miért is nem???
2010. jún. 6. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is szoktam úsztatni a törpe hörijeimet:)

tök édesek amikor kapálóznak a vízben

én általában hetente fürdetem őket amikor almot cserélek mert ha már a házuk tiszta akkor ők is legyenek azok...

csak töröld őket addig amíg nem lesznek teljesen szárazok.(hajszárító kizárva)

2010. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"A hörcsög, mivel nagyon tiszta állat, nem igényel semmiféle fürdetést, fésülést (kivéve a hosszú szőrűek). A hörcsög fél a víztől. SOHA ne próbáljuk megfürdetni!"


"Úszni tud, de kevés olyan hörcsög van, amelyik szeret is. Ha egészséges a hörcsögöd, akkor próbál a partra evickélni és mintegy mentőcsónakot felfújja a pofazacskóit. Ha meg sem próbál kievickélni, valószínűleg depressziós. Ezek a hörcsögök nem küzdenek az életükért, és ha egy számukra ismeretlen dobozba rakják őket, csak a doboz szélei mellett szaladnak, nem merészkednek a doboz közepére."


Én ezzel értek egyet. Amikor a hörinknek volt egy sebe az oldalán, és az állatorvos mondta, hogy gyógysamponnal fürdessük meg, szinte menekült, amikor vizes lett, alig lehetett megfogni, pedig csak a kezemben volt, és úgy vizeztük be.

Először én is viccesnek találtam a höris-úszós videókat, aztán kicsit utánaolvastam, és rájöttem, hogy nem azért kapálóznak/úsznak, mert annyira élvezik, hanem mert küzdenek az életükért. Szóval én sosem fürdettem vagy úsztattam azóta sem a kis állatot, és mégis jól elvan.:)

Az nem baj, ha sokat kerekezik, természetes dolog a hörcsögnél, szeret sokat mozogni (a vadon élő hörcsögök több kilométert is megtesznek egy éjszaka alatt).

Ha azt akarod hogy hűsöljön, akkor vidd egy hűvös szobába, ahol elaludhat napközben, és este meg már amúgy is lehűl a levegő, mire felébred, és kezdődhet a kerekezés. :)

2010. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!