Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Leírnátok a legfontosabb...

Leírnátok a legfontosabb dolgokat amit a hörcsög tartásáról tudni kell?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert félek hogy rosszul csinálok valamit.

Szóval amiket szoktam neki enni adni illetve milyen időközönként:

Hörcsög rágcsák amiket boltba lehet kapni kifejezetten számukra(magvak..stb meg ami benne van) - ezt 1 nap 1x adok (nagyon ritkán pár szemet délután.)

lisztkukac - ezt is délután vagy este 2-3 db-ot

Ubokra,répa,alma - ezt minden reggel adok neki.

trapista sajt,pirított kenyér - ezeket hetente 1-2x szoktam adni.

Az etetésről ennyit.

mit lehet még neki szabadon adni enni? illetve amit hetente adok neki azt jól csinálom vagy lehet többször vagy nem kéne egyáltalán?

Észrevételeim a hörcsöggel kapcsolatban:

amikor eszik megengedi hogy megsimogassam de mikor nem akkor szaladgál...stb ezzel nincs gond. Kézbe még nem merem venni illetve nem tudom hogy szoktassam a kezemhez pedig nagyon szeretném fogni (kb szerintem 1 hónapos lehet a hörcsög.) A hörcsögkerékkel viszont gondban vagyok... olvastam hogy ha este benthagyjuk neki akkor annyi időt fut hogy bele halhat így kiszoktam venni esténként és napközbe beteszem viszont akkor nem használja... nem tudom igaz hogy meghal ha sokat fut? mert az egyik éjszaka (nem tudom hogy ő adta ki azt a hangot) futott és hirtelen megállt és egy visító hangot hallottam és utána már nem futott és megnéztem nem volt semmi baja..

fogkoptatóként lehet fát használni?

Kb 4-5 napja mikor felkelt a höri észrevettem hogy az egyik szemét nem bírja kinyitni és nagyon megijedtem de utána helyre jött aztán ezt még láttam neki tegnap illetve tegnapelőtt is de csak az egyik szemét nem bírja.. ez azért van mert akkor kelt fel rögtön vagy esetleg van valami baja?



2018. febr. 4. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Mi van alomnak? A forgácstól ha prüszköl, akkor macskaalom kell helyette is.

Szénát mindenképp tegyél be neki!

Mekkora helye van neki?

1 m-nél magasabb magasságban kell tartani és huzatban nem lehet. Terráriumban van vagy ketrecben? Vannak benn zegzugok, ahol bújkálhat, tornászhat?

2018. febr. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen fajta hörcsög. Nekem több féle is volt régebben, és sosem hallottam olyanról hogy ki kell venni a kereket éjszakára. A hörcsög éjszakai állat, a természetben éjjel jön elő és keres táplálékot, tehát természetes hogy ilyenkor többet futkos. De nálam soha nem lett bajuk tőle. (Viszont a kerék hangosan nyikorog és zörög ami az embert zavarhatja.)

Az egyedüli veszély amit ezzel kapcsolatban tapaaztaltam, hogy ha földön álló kereked van, és gyorsan forog, akkor a höri könnyen beszorulhat a tartó részek közé amikor megpróbál kiugrani belőle. Ez erősen megütheti, lehet hogy ezt hallottad. Adott esetben veszélyes is lehet, ezért ha ketrecben tartod érdemes a kereket a falra szerelni, hogy a külső tartók ne lógjanak az útjába mikod kiugrik. Terráriumnál nehezebb eset, de biztosan lehet találni megfelelőt.

2018. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

"Első, macskaalmot tilos hörcsög alá tenni!"


Tényleg? Akkor mit? Minden tartóés kisállatkereskedő ezt mondta, hogy macskaalmot kell. A forgács alá is, ha a forgácsot bírja.

1. réteg: macskaalom, 2. réteg forgács, 3. réteg széna.

Ha prüszköl, akkor a 2. réteg kimaradhat.

2018. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Minden tartóés kisállatkereskedő ezt mondta, hogy macskaalmot kell."

Minden tartó? Engem például nem kérdeztél meg, tehát kizárt, hogy minden tartó ezt mondta. A kereskedéseket meg inkább hagyjuk. Semmiféle végzettség nem szükséges ahhoz, hogy valaki eladó legyen egy állatkereskedésben. Pont emiatt van az, hogy rengetegszer félreinformálják a vevőket. Ezeket a marhaságokat mondják a leggyakrabban:

- a hörcsögnek nem kell víz

- a hörcsög társas állat

- a rács kerék a legjobb fajta kerék neki

- elég neki egy 30*30 cm-es kis ketrec

- stb, stb, stb


"1. réteg: macskaalom, 2. réteg forgács, 3. réteg széna. Ha prüszköl, akkor a 2. réteg kimaradhat."

Amegfelelő alom elengedhetetlen tartozéka a hörcsöglaknak. Nem csak a nedvesség és szagok megkötéséhez szükséges, de melegen tartja kedvencünket, kényelmet biztosít és ásólehetőséget, ami nem csak hogy jó elfoglaltság, de hozzájárul a természetes közeg kialakításához, hörcsögünk kiélheti ásásra ösztönző vágyait.

Alomként használhatunk faforgácsot, kender-, len- vagy papíralmot, azonban a pelletált almokat, macskaalmot és egyéb alomféléket kerüljük, mert ezek többsége nem természetes anyagú, a hörcsög szervezetére ártalmas, valamint kényelmetlen és ásásra alkalmatlan. Ügyeljünk a minőségre, ne legyen túlzottan poros és ne legyen illatosított, hiszen a hörcsögök légutai nagyon érzékenyek, ne legyenek benne hegyes fadarabok, gyanta, idegen tárgyak, mert ezek mérgezőek lehetnek, illetve megsebesíthetik az állatot. Első körben mindenképpen fa alapú alommal célszerű próbálkozni, ez közelebb áll a természethez és ásás szemponjából is kedvezőbb, valamint költségkímélőbb. Kiváló márka például a Chipsi, Tierwohl, Hugro. Amennyiben rajtunk vagy hörcsögünkön allergiás reakció lépne fel, tüsszögés, könnyes vagy gyulladt szem, váltsunk papíralomra. A Safebed márkát javasoljuk.

Mivel a hörcsög természetes körülmények között föld alatti járatokban éli életét, az ásás a vérében van, közérzete akkor válik csak igazán jóvá, ha ez iránti igényeit kielégítheti. Az alomréteg javasolt vastagsága törpehörcsögök esetében minimum 10 cm, aranyhörcsögöknél minimum 15 cm - ennél kevesebb forgácsban maradandó járatokat ásni nem tudnak. A berni egyetem állatvédelmi kara tanulmányt végzett a forgács mennyiségével kapcsolatban, melyből következtetve az általuk javasolt minimális forgácsréteg 30 cm vastag. Az almot célszerű szénával keverni, ez segít az alagutak rögzítésében - egy nagy maréknyi szénát önmagában is célszerű elhelyezni hörcsögünk lakhelyén, kitűnő fogkoptató és fészekanyag. A jó minőségű széna szellősen csomagolt, zöld színű, kellemes növény illatú és nem túl poros.

2018. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!