Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg lehet kesztyűben fogni az...

Meg lehet kesztyűben fogni az 5 napos aranyhörcsögöt?

Figyelt kérdés
Nekem rengetegszer születtek már hörcsögeim még régen, akkor dzsungáriai törpehörcsögök voltak. Mivel azok nem voltak ilyen kannibálok, ezért őket már meg mertem fogni pár naposan. A szemem láttára ette meg a gyerekeit a mostani hörcsögöm, és félek hogy a maradék 6-ot is megeszi. Nem bolygatom őket meg semmi ilyesmi, csak amikor már kezdenek szőrösödni, jó lenne megfogni őket, mert már nem bírom megállni. Persze ha ez miatt megenné, akkor inkább várok még egy hetet.
2018. febr. 11. 03:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Adj az anyának bőven kaját, állati fehérjét is, főtt tojást, kis főtt húst, sajtot, de kukoricát is. Legyen bőven helye, elég nagy fészek és nyugalomban legyen, ne legyen zaklatott. Leginkább emiatt szokta megenni őket az anya, de ezen kívül lehet az oka az anyasági stressz, alapból agresszívabb természet vagy bizonytalanság, tapasztalatlanság is. Szerintem a szagnak kevesebb a szerepe, de egyébként a kesztyűnek is van idegen szaga.
2018. febr. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Hagyd békén őket, ha jót akarsz nekik. Nem az a szempont, hogy te meg akarod-e taperolni őket.
2018. febr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Mért akarod stresszelni az anyát meg a kicsit is? Ne fogdosd.
2018. febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Miért szaporítasz, ha nem értesz hozzá? Annyi rosszul tartott hörcsög van, akiket nem győz menteni a Hörcsögmentés. Ne növeld a számukat! Az anya és az apa legyen külön, és többe ne tedd össze őket! 5 naposan tilos a kicsikhez nyúlni, mert ez stresszeli az anyát, és így megeheti őket. Az anya kapjon naponta 1-2 alkalommal fehérjét. A legjobb az élő lisztkukac, de ezeket is adhatod:


Édesvízi halak - a legáltalánosabb a szárított kínai razbóra

Gammarus (tüskés bolharák) - szárítva adható

Garnéla - az édesvízi garnélák szárítva adhatók

Gyászbogárlárva - élő vagy szárított formában is adható

Joghurt - natúr, cukormentes joghurt ritkán adható

Kutyatáp - minőségi, magas hústartalmú kutyatáp ritkán adható

Légylárva - élő vagy szárított formában is adható

Lisztkukac - élő vagy szárított formában is adható

Macskatáp - minőségi, magas hústartalmú macskatáp ritkán adható

Sajt - kizárólag natúr sajt adható, lehetőleg zsírszegény

Selyemhernyó báb - szárítva adható

Szöcske - élő vagy szárított formában is adható

Tejföl - zsírszegény, illetve alacsony zsírtartalmú tejföl ritkán adható

Tojás - a tojásfehérje főve adható, sárgája kerülendő

Túró - sovány túró adható

Tücsök - élő vagy szárított formában is adható


Remélem, ezekkel tisztában vagy, ha már hozzáértés nélkül szaporítasz:


"Tenyésztés vagy szaporítás?

Mi a különbség tenyésztés és szaporítás között? - merül fel sokakban a kérdés.

Tenyésztésnek azt nevezzük, ha a pároztató személy alapos megfontolás után, a megfelelő ismereteket megszerezve, a leendő és a már meglévő állatoknak optimális környezetet biztosítva és sorsukról előre gondoskodva cselekszik. Figyelembe veszi a fontos tényezőket és betartja a tenyésztés szabályait. Lelkiismeretesen, szívből teszi, amit tesz, a hörcsögök iránti szeretet vezérli. Az állatait csak leellenőrzött helyre adja tovább, ahol ideális, szerető otthon várja őket. Ezzel szemben a szaporítók célja többnyire a pénzkeresés vagy csupán az állatkölykökben való gyönyörködés. Rendszerint meggondolatlanul pároztatnak, hirtelen felindulásból, nem törődve a hörcsögök későbbi sorsával. A tudásuk hiányos, nem ügyelnek a betartandó tenyésztési szabályokra, ami gyakran súlyos problémákhoz vezet, beteg utódokat eredményez.

Röviden tehát a tenyésztés egy felelősségteljes cselekvés, míg a szaporítás óriási felelőtlenség.

Ne szaporítsunk!"


"Mely állatok alkalmasak tenyésztésre?

az állat erős és egészséges legyen

ismerjük felmenőiket legalább két generációig

ellenőrizzük, hogy nem állnak-e közeli rokonságban

családjukban korábban nem lépett fel örökletes betegség

az egyedek rejtett betegségeit kiszűrjük

a fajtának megfelelően előnyös külső tulajdonságokkal bírjanak

idegi állapotuk stabil legyen, nem mutatkozik extrém agresszió

a korábbi almok kihordása és felnevelése sikeresen zajlott

figyeljünk, ne legyen közöttük genetikai összeférhetetlenség

az utódnemzésre megfelelő korban legyenek

​A 4 hónapnál fiatalabb, illetve 1 évnél idősebb nőstények esetében a komplikációk

esélye erőteljesen megnő, ezért csak az adott időintervallumon belül tenyésszünk velük!"


"Az utódok fejlődése

Az újszülött hörcsögök kopaszok, vakok, magatehetetlenek, fajtól és egyedtől függően a súlyuk körülbelül 1-3 gramm. Az első héten kizárólag az anyjuktól függenek, egyetlen és legfőbb táplálékuk az anyatej, illetve az anya lágy bélsárja, melyből fontos vitaminokhoz jutnak. Emésztőrendszerüket minden etetés után az anyaállat indítja be a has erőteljes nyalogatásával, az ő feladata továbbá a hörcsögbabák melegen tartása és gondos tisztogatása is. Az utódok gyakran hallatják hangjukat, hívják anyjukat, ha az éppen távol van, illetve így jelzik, ha valamire szükségük van, éhesek vagy fáznak. Ha tehát a fészekből halk csipogást hallunk, az teljesen normális.

Fontos, hogy az anyaállat számára nyugalmat biztosítsunk, stressz hatására ugyanis gyakran felfalja vagy kidobja és magára hagyja kölykeit - ugyanígy cselekszik, ha túl fiatal vagy túl gyenge az anyasághoz, ha túl soknak érzi az utódok számát vagy ha azok betegek, gyengék, illetve ha valamely tápanyagból hiány lép fel a szerevezetében. Stresszt válthat ki, ha túl sokat zaklatjuk és figyeljük, ha fenyegetve érzi magát más állattól vagy személytől, ha benyúlunk hozzá, ha kitakarítjuk lakhelyét vagy más módon idegen szagot érez a fészek közelében. A fészekhez és a hörcsögbabákhoz legkorábban akkor érhetünk hozzá, ha azok már önállóan elhagyják a fészket!

A hörcsögök rendkívüli gyorsasággal fejlődnek, már a második napon megkezdődik a pigmentáció, a negyedik és ötödik napon a szőrzet is láthatóvá válik, a bajusz felismerhető, a fülkagylók elhatárolódnak a fejtől. A babák súlya csaknem duplájára nő. Észlelhetők az első mosakodó mozdulatok és bukfencek. A nyolcadik naptól az utódok több-kevesebb sikerrel már elfogyasztják az anya által a fészekbe hordott szilárd táplálékot is. Az ujjak csaknem teljesen elhatárolódnak egymástól, a hallójárat kifejlődik. A tizedik napon hiánytalan a szőrzet, a színek kiválóan felismerhetők, a bajusz teljes. A kicsik képesek az önálló ürítésre és mosakodásra, nagyobb mennyiségben vesznek magukhoz szilárd táplálékot, a fészket sűrűn elhagyják. Egyes egyedek, főként a törpe fajok, már ekkor kinyitják szemüket. A második héten már minden utód szeme nyitva van, az önállósodás erősödik, megtöltik és kiürítik pofazacskóikat. Bár járásuk még bizonytalan, céltudatosan barangolnak végig a teljes lakhelyen, képesek a tájékozódásra. Gyakran játékos verekedésbe kezdenek, melyet hangos visítás kísér. Méretük jelentősen nő, szőrzetük sűrűbbé válik. A harmadik héttől már nem igénylik az anyatejet, önállóan esznek, gyűjtögetnek, tisztálkodnak, mozgásukat sikerül összhangba hozni, azonban még szükségük van anyjuk és testvéreik közelségére, ebben a korban rengeteget tanulnak, többek között, hogy mely táplálék fontos számukra és mit kell elkerülniük, valamint ekkor történik a szocializálódás is. Az utódokat legkorábban a 25. napon választhatjuk el családjuktól. A túl korai leválasztás komoly pszichés zavarokat okozhat, sőt akár fizikális problémák is megjelenhetnek.

Hogy az ifjú hörcsögök pontosan mikor válnak ivaréretté, nehéz megmondani, mert az egyes fajokon belül is egyedenként hatalmas eltérések mutatkoznak. A valamivel fejlettebb állatok előbb, a fejletlenebbek később kezdenek ivarosodni. Átlagosan ez a 4. héten következik be."

2018. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Adtam neki bőven fehérjét, és nem azt írtam, hogy stresszelni akarom az anyát, csak ki kell majd takarítani a ketrecet, mert úszik a húgyban (nem számítottam a kishörcsögökre), gondoltam ha már úgyis szét lesz szedve a ketrec, akkor megfogom az egyiket.
2018. febr. 11. 08:36
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
NE fogd meg. Pont az hiányzik nekik hogy taperolják őket. És mi az hogy "nem számítottál" kishörcsögökre? Nem szűznemzéssel lettek...
2018. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

"Csak ki kell majd takarítani a ketrecet, mert úszik a húgyban"

Az egész ketrecet elég 1-3 havonta takarítani. Már ha aranynak megfelelő méretű, tehát minimum 80*50 cm alapterületű (de inkább 100*50). A pisisarkot pedig 1-3 naponta kell takarítani, tilos megvárni, hogy "ússzon a húgyban". Szóval csak a pisis almot szedd ki, az egész ketrecet most nem kell kipucolni. Ha mindenképpen takarítani akarod a ketrecet, legalább várd meg, hogy a kicsik elérjék a 2 hetes kort. Akkor már megfoghatsz egyet, bár én nem ragaszkodnék hozzá.


"nem számítottam a kishörcsögökre"

Egyedül van nálad a nőstény, és vemhesen vetted? Vagy hogyhogy nem tudtad, hogy fialni fog?

2018. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott, elárulná, miért tette...? Válaszoltam a kérdésre is, tanácsokat is adtam, és elég részletesen kifejtettem a fontosabb dolgokat.
2018. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom amiért a többieket is.. mert nem azt mondtad hogy persze, fogdosd csak amint megszületett a höri, tiszta jót tesz neki ha zaklatják.
2018. febr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem is voltam aktív az elmúlt másfél napban, nem tudom mit picsogtok, hogy le vagytok pontozva. Szánalom. xD
2018. febr. 12. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!