Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak hogy több...

Mit csináljak hogy több szénát egyenek a nyulaim?

Figyelt kérdés
Van 3 törpenyuszim 2 ivartalanitott nőstény, és 1 ivaros fiu a 2 nőstény össze van szoktatva a fiút még ivartalanitjuk és utána elkezdjük összeszoktatni a lányokkal na de nem is ez a lényeg.A fiu kb 14 hetes az egyik nőstény 2 éves a másik 1 éves,miután elhoztuk a 3. nyuszit azaz a fiut azóta rengeteg szénát ettek és magánszemélytől tudunk hozni mindig szénát ilyen hatalmas zsákba szoktunk 1 zsák szénát hozni és 1 zsák lucernát amióta esznek lucárnát is azóta nem nagyon esznek szénát legfőképpen a kicsi a fiu ő ha berakom neki a szénát nem eszi meg várja hogy kapja a lucernát míg a nagyok ímmel ámmal megeszik a szénát is de nem sokat,a széna jó minőségű zöld van benne vastagabb rövidebb szál nem poros.Próbáltam úgy is hogy több helyre rakok vagy keverem a lucernával a nagyok ugy jobban meg is eszik de a kicsi kiválogatja.Milyen trükkök vannak hogy több szénát egyenek?(bocsi ha vannak helyesírási hibák de telóról vagyok és sietek)
2018. febr. 15. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lucerna nálunk is elvette a kedvüket a szénától. 2 nyulam van, az egyiket a nyúlmentéstől fogadtam örökbe, ő eszi a szénát, ha nem kap mást, a másikat pedig vágás elől hoztam az egyik szomszédtól, mielőtt hozzám került, életében nem látott szénát, lucernán és kenyéren élt... ő alig eszi a szénát, nagyon válogatós is, többfélét kipróbáltunk, mire elértem, hogy egyen. Mostanában próbáltam azt, hogy a szurikátázó leskelődés, nasikeresés, könyörgés ellenére is kemény szívű leszek és fokozatosan visszaveszek mindent, csak szénát kaphatnak és reggelente tápot. Még az elvonó elején vagyunk, egyik éjjel elfogyott az összes széna, pár napja egyáltalán nem eszik, inkább éhen halnak. Az örökbe fogadott néha rákap, jóízűen ropogtatja, akkor a másik megkívánja, ő is eszi, de nem az igazi.


Nem valami hasznos a válaszom, igazából inkább figyelném a többi választ, hátha tudnak valamit, amit én nem. :)

2018. febr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszii
2018. febr. 15. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen a nyuszi érdekében csak vas szigorra tudod rávenni a szénázásra.

Fokozatosan vond meg a lucernát és non stop legyen elöttük széna.Tápot is meg egyéb eleséget is csökkentsd fokozatosan,hogy muszály legyen majd ráfanyarodnia a szénára . Váltogasd a széna fajtákat, hátha találtok egy jobb ízűt (van amiben van gyógynövény, pitypang, száritott alma..)

Majd nyáron fokozatosan szoktasd hozzá a friss fűhöz (fontos a fokozatosság,hogy nehogy felpuffadjanak a hirtelen jött sok zöldtől) igazi vitamin bomba nekik és jobban fogják kedvelni a szénát is majd (így is legyen elöttük mindig széna!)

2018. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!