Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kipróbálta már valaki a...

Kipróbálta már valaki a fürdőszobaszőnyeges almozást tengerimalacnál?

Figyelt kérdés
Két malacomhoz kezdettől forgácsot használok, csak forgácsot, nincs alatta semmi. A pisis részeket naponta kiszedem, hetente az egészet. Kicsit drága és nagyon szóródik. A fürdőszobaszőnyeg résein állítólag lecsurog a pisi és alá pelletet kell tenni. A kakit meg össze lehet söpörni naponta egy kis seprűvel. A félelmem az, hogy nem rágják meg? Nem akad be a körmük a résekbe? Nem büdösödik be? Mennyi időközönként kell cserélni? Vagy elég mosni?

2018. febr. 19. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel megrágják, és mint a nyusziknál a lerágott szőnyegdarab, okozhat bajokat. Inkább a pelletet tedd oda ahova pisilnek, vagy nem tudom, van-e olyan speckó homok, mint amit anno a hörcsögeim alatt volt.
2018. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem ajánlom.

Eleve macerásabb így almozni, hiszen a pellet és szőnyeg ugyanúgy amortizálódik mint a forgács. Annó egyszer kipróbáltam a cucuk alatt ezt a módszert, utáltam... A malacok puha talpát irritálta a pellet, csupa piros és dagadt lett a lábfejük. A szőnyeg fél nap alatt olyan szagot árasztott, mint egy elhanyagolt lóistálló, tocsogott a pisiben, és még neki is álltak megrágni. Egy nagyobb falat a szőnyegből, és kész is a bélelzáródás.

Nem higiénikus, kimondottan ocsmányul néz ki, a malacaim pedig utálták. :/

A forgács lehet, hogy szóródik, de pont nekik találták ki. Nagyszemű, natúr forgácsot vegyél, amiben nincs sok morzsalék.

2018. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válaszok voltak! Látatlanban én is így képzeltem, csak megingattak az ezt a módszert reklámozó videók! Igen, jelenleg nagyszemű forgácsot használok, jófajtát, illatmenteset és gyakran cserélem. Persze szénából is a legdrágábbra szoktak rá, ha véletlenül olcsóbbat kapok, amiben több a száraz, azt kihuzigálják és ráfekszenek. :-) Akkor marad a forgács. A pelletet kihagyom, én is idegenkedem tőle.
2018. febr. 20. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! ^^

Engem a tenyésztő ijesztett meg a szőnyeges megoldással, én marha meg dafke kipróbáltam... A pelletet nagyon tudják reklámozni, hiszen drágább a forgácsnál, a kereskedőnek jobban megéri. :)

A malacaim elsőre nem tudták mire vélni a tápformájú pelletet, dobálták ki a ketrecből. Ebből sejthettem volna, hogy ez az almozás nem jön be. :D

2018. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tengerimalacok értük és velük csoportban sokan használják.
2018. febr. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itt sokan félreértették a módszer lényegét. Én a szőnyeget és a pelletet együtt használom már régóta, és nagyon bevált. Mivel a pellethez nem férnek hozzá, nem szóródik ki a ketrecből akkor sem, ha alacsonyabb a tálca fala. A kakit naponta le lehet seperni vagy rázni a szőnyeg tetejéről, így nem keveredik az alommal. A pisis részek nagyon feltűnőek, és ezek sem keverednek a tisztához, mivel a malacok nem ezen járnak, nem túrják szét. A szőnyeg nem szívja be a pisit, hanem átengedi. Ettől függetlenül hetente érdemes magas hőfokon kimosni (2 garnitúra kell belőle, hogy ilyenkor cserélni lehessen). A pellet ugyan drágább a forgácsnál, de kevesebb kell belőle, mivel nagyon erős nedvszívó. A pisis részeket érdemes naponta kicserélni (ez kb. 5 perc), és mivel nem keveredik össze, a teljes almot elég 2-3 hetente. A szőnyeget 1-2 évente érdemes lecserélni, de méterre is kapható, nem nagy költség. Első alkalommal lehet, hogy hamarabb ki kell cserélni, mert megrágják.


Hozzáértők szerint a rágás normális (nekem is megrágták), de nem nyelik le. Hamar megunják, ha vannak izgalmasabb dolgok is a ketrecben. A szőnyeg széleire érdemes nehezsbb tárgyakat (pl. házat) tenni, így nem tudnak alá mászni.


Nekem sokkal jobban bevált, mint a forgács,mivel kevesebbet kell takarítani a ketrecet, és nem hullik ki, nem akad a szőrükbe. A közelsége nagyjából a forgácshoz hasonló, vagy picivel olcsóbb. A pelletet olcsón be lehet szerezni fatelepről (ugyanaz, amit fűtéshez használnak, csak az alomnak szánt drágább), a szőnyeget pedig méterre lehet kapni nagyobb lakberendezési boltokban. Az egyetlen hátránya, hogy a forgácsban szeretnek túrni, amire így nincs lehetőség.

2018. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!