Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A házi csuklyás patkány...

A házi csuklyás patkány mennyire hasonlít az úgynevezett kinti "csatornapatkányokhoz"?

Figyelt kérdés
Nem a kinézetükre gondolok hanem,hogy ő is terjeszthet valami betegséget vagy esetleg ha megharap kaphatok el tőle valamit? Vagy pedig a két állat teljesen más? Szeretnék majd venni egyet csak annyi a baj,hogy vannak tengerimalacok is a házban és úgy olvastam,hogy nem nagyon csípik egymást!

#petkány
2018. ápr. 15. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb annyira mint egy farkas és egy husky.

Amúgy mindenképp kettőt vegyél, társas állat ugyanúgy mint a tengerimalac, egyik patkányom most beteg és külön kellett rakni, nagyon szomorú szegényke a barátai nélkül :(

Nálunk is vannak malacok de nem egy szobában, ha nem érintkeznek nem lesz bajuk.

A betegség dologra meg, tőlem is sokan kérdezik hogy jaj dehát nem kapok el tőle valamit (ha hozzáteszik hogy veszettséget vagy pestist már ütni tudnék) de gondolj bele, ez a patkány életében nem járt kint, élete során szinte minden jól tartott patkány átesik antibiotikum kúrán és az összes rémbetegséget nem csak úgy behordja a szél, kérdezem én, HONNAN szedé össze mondjuk a pestises bolhát? Naugye.

Az egyetlen amiről tudok az a szalmonella de az is csak akkor veszélyes ha tőled kapja el, úgy visszafertőzhet.

A harapása pont annyira veszélyes mint egy hörcsögé, tengerimalacé, ha nagyon nagyot harap és nem fertőtleníted elfertőződhet de ez bármelyik másik állatnál is így van.

2018. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb.20 patkányom volt már. Abban különböznek, hogy kevesebb ideig élnek (2-3 év). Társas lények, de az enyémek remekül kijöttek a tengerimalaccal, sokat voltak kint együtt (én nem ketreceztem caak ha nem voltam itthon vagy csak éjszakára). Sokszor haraptak már meg, soha nem kaptam el semmit és nem is nagyon tudsz semmit elkapni tőlük.
2018. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!