Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörinek...

Dzsungáriai törpehörinek milyen "egzotikus" ételeket lehet adni? Ilyenekre gondolok: párizsi, sajt, csoki.

Figyelt kérdés

#hörcsög #törpehörcsög #ennivaló #mit ehet a hörcsög
2018. ápr. 18. 09:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
28x64 az akvarima,a kekereke nem racsos teljes kitoltesu 14 cm-s kerek
2018. ápr. 28. 16:04
 12/18 A kérdező kommentje:
Ugy gondolom hogy szeretem a horcsogom es felelos allat tarto vagyok mert ha nem lennek az kerdes nelkul ele raktam volna a dolgokat amiket itt megkerdeztem..
2018. ápr. 28. 16:05
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagy akvarima van amiben hetente cserelek almot es magokat ket harom naponta kap frisset,a vizet itatobol kapja es azt ket naponta cserelem vagy naponta es a magkevereke panzi de nem latom hogy artana neki...sztem ugynaz a magkeverek van abban mint a tobbi zacskoban,ugyhogy nem ertem minek kene valtanom...lassan ket eve van velem a horim es semmi bajat nem latom,egyszer lett csipas a szeme es azonnal allatorvosi segitseget kertem es kapott egy szemcseppet
2018. ápr. 28. 16:08
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Először is légyszives tartsd szem előtt, hogy amit itt leírok nem bántásból irom, de ez, ahogy most tartod nagyon nem jó a hörcsögnek.


Kerékből min.20 cm átmérőjű teli futófelületű kell. A 14 cm-esben hajlik a háta, ezáltal tönreteszi a gerincét, fájdalmai vannak.

A 28*64-es terrárium nem rossz, viszont ha megveszed a jobb minőségű felszereléseket, hogy a hörcsögöd boldogabb legyen, valószínű nem tudod olyan "kényelmesen" berendezni.

Senki nem mondta, hogy felelőtlen vagy.

Almot elég 3-4 havonta cserélni, csak a pisis részeket kell 2-3 naponta. Az alom olyan 10 cm vastagon legyen benne, szeretnek benne ásni, alagutat építeni.

A panzi nagyon rossz minőségű táp. Egyrészt olvasd el a hátulján lévő összetevők listáját. Hány különböző összetevő van rajta?


Most olvasd el ezek közül bármelyiknek az összetevőit:

[link]


Gondolom látod a különbséget.


Ezenkívül a panzi a legolcsóbb összetevőkből áll, ezért van benne annyi kukorica, szotyi, tökmag. Ezeket csak nasiként lehetne adni. Lehet, hogy te nem látod a hörcsögödön, hogy nem jó neki, de lehet, hogy 2-3 hónap múlva pl.kihullik a szőre, mert nem kapja meg a megfelelő ásványi anyagokat.


Ha nem hiszel nekem, akkor lépj be a Hörcsög imádok facebook csoportba, ott ha kell még 10-en leírják ugyanezt.

2018. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Igazából a helyét is érdemesebb lenne nagyobbra cserélni, a nagyon minimum méret 60*40-es, (vagy ahogy pl.a weboldalon is olvashatod 60*50-es)
2018. ápr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, akkor leszel felelős állattartó és akkor mondhatod el magadról hogy szereted a hörcsögödet, ha az előbb leírt minimumokat betartod. A 60*50 cm alapterület így is nagyon minimum, én személy szerint azt is picinek tartom, mert nagyon nagy mozgásigényű állatokról beszélünk, akiket nem lehet szélnek ereszteni a lakásban egy pár órára mint pl. a nyulakat, így a helyükön kell megadni nekik elsősorban a lehetőséget a mozgásra és ingergazdag környezetet kell kialakítani nekik.


A 14 cm-es kerék nagyon kicsi, azt akarod hogy gerincbántalmai és fájdalmai legyenek?


Attól hogy kérdezel még nem leszel jó gazdája az állatodnak, az csak akkor leszel ha meg is fogadod a hozzá értő személyek tanácsait. Most komolyan olyan nagy dolog venni egy 2.500 Ft-os kereket(Fressnapf-Hypno) és egy nagy alapterületű műanyag dobozt(kb 80*50 cm alapterület 4500 Ft - IKEA Samla vagy Heidrun TEX BOX 8: [link]


Aki ennyi pénzt sajnál egy állatra nem kéne állatot vállalnia, ennyi. Ők is érző lények, kegyetlen dolog arra ítélni őket, hogy azt a rövid kis életüket is szenvedésben töltsék. Ha annyira szereted akkor spórolj magadon egy kicsit és azt költsd a hörcsögre.


Valahogy így kéne kinéznie a doboznak alsóhangon:

[link]

2018. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Szerintem ez a videó hasznos lehet! Itt megmutatják mit ehet! (Nem biztos hogy mindegyiket eheti!!) A videó ANGOL nyelvű!!

[link]

2018. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bizonyos fajta sajtból adhatsz neki, de hetente egyszer kb fél körömnyit.

lisztkukacot + legyeket adhatsz neki, mert arra szüksége van a fehérje miatt.

uborkából és paprikából ne adj neki sokat, de a többi amit leírtál zöldség és gyümölcs az mehet neki, de csak keveset.

párizsit sztem inkább ne adj neki.

max nagyon pici darabkát, de én nem adnék neki.

semmi cukrozott csokis dolgot nem ajánlok.

lehet kapni ilyen rágórudakat különféle ízesítésben azt nagyon szeretik pl. mézes-napraforgós, petrezselymes-répás, zöldséges, grillzöldséges, gyógynövényes, mézes-kalciumos, gyümölcsös (ebből van erdei gyümis, trópusi gyümis, citrom-citrusos, + sima gyümölcsös). aztán van még hegyi- és réti finomságos is és még elég sokféle

Petnet.hu-n meg tudod nézni. egy csomag ilyen duplarúd (kettő van egy csomagban) 398 ft 498 helyett.

2018. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!