Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy kb 8 éves degum....

Van egy kb 8 éves degum. Hónapok óta tüsszög, nagyon. Folyton taknyos az orra, és szörcsög, egyfolytában szuszog. Nagyon el vagyok keseredve, meg fog még valaha gyógyulni, vagy ez már a vége szegénynek? Szomorú arc.

Figyelt kérdés
Próbáltam már mindent, kamilláztam, mézet adtam neki, kisállat vitamint, orvos adott antibiotikumot, de semmi.
2010. jún. 12. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem csinalt vizsgalatot a doki?

Olyan orvos latta aki ert is hozza, vagy valami kokler.

adott hasrautesre egy antibiotikumot aztan majd csak jol lesz?

2010. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Orvoshoz nem vittem, egyszer már volt orvosnál, és csak összeharapdált mindenkit. Sajnos elég vad, és nem lehet megfogni. Mondta is ezért az orvos, nagyon kedves volt amúgy, és jó szakember, hogy jobb ha nem viszem be, mert a deguk hajlamosak bepánikolni, és nem lehet velük mit kezdeni. Olyan antibiotikumot adott, ami sokféle meghülésre jó. Viszont mivel megszúrni nem lehet (mert nem hagyja magát) ezért kajájába tettük, csak így ugye nem garantált, hogy használ. Nem tudtak mást javasolni:( És én nagyon el vagyok keseredve már:( Fél éve ez megy. Nem értem miért nem gyógyul meg, hogy tarthat ez akár meddig...??
2010. jún. 12. 22:12
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet allergias lett valamire.

Hivd fel a Talpas Allatklinikat, es, ha lehet akkor

Dr. Papp Antalt kerd.

O nagyonjo diagnoszta. Hatha van otlete meg mit lehetne tenni.

Esetleg lehet talalkozott mar hasonlo esettel.

2010. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Talpas: +361-203-2154
2010. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hétfőn fel is hívom őket.
2010. jún. 12. 22:33
 6/15 A kérdező kommentje:
Különben nekem is eszembe jutott, hogy allergiás. De semmi új nem került a környezetébe, van egy cicánk. Talán rá?
2010. jún. 12. 22:36
 7/15 P.Vik ***** válasza:

NEM ADUNK DEGUNAK MÉZET!!!!A DEGU CUKORBETEG!!!8 ÉVED VOLT RÁ HOGY MEGTANULD!!!!!

Állatorvos!!!

És ha ő nem tud segíteni akkor sajnálom.....az én 7 éves degum is ugyanebben a betegségben halt meg.Felsőlégúti gyulladás....ami okozhatja a huzat, a porps alom, más állatoktol vagy akár tőled is elkaphatta.

Nem akarok vészjósló lenni,de rajta már csak nagy csodával tudsz segíteni...szagold meg a nóziát!Ha büdös...olyan mintha rohadna....akkor már mindegy...ha nem akkor van még gyógyszer ami segithet:

1. kalcium muriaticum

2. echinacea angustifolia

ezek ilyen homeopátiás tabletták...pici kék műanyag hengerben vannak, a vizébe kell tenni és feloldódik...nyugodtan menj be rendes patikába és kérd a nénitől, mond hogy degunak lesz és ráírja hogy mennyi kell belőlle x mennyiségű vízbe, ha esetleg ezt nem tenné meg akkor az 1-eshez 2x5 golyó (reggel 5, este 5) a 2.-eshez 5 golyó egy nap!

2010. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 P.Vik ***** válasza:

előző vagyok

még csak most látom, hogy fél éve kezdődött csaaak

az én dagim 4 évig élt ezzel a betegségével, de sehogy sem tudtam kitakarítani belőlle.

Szóval a gyógyszereket szerezd be minél elöb és kezd el a kúrát...adhatsz neki grapefruitkivonatot is, csak jóval kevesebb cseppel, mint amit ember megiszik.

Cseréld le a forgácsot, a bútorzatát fertőtlenitsd le a ketreccel együtt és utánna kezd el a kúrát.Vegyél alá macskaalmot!

Ha még eszembe jut valami akkor írok

2010. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon hasznos infók nagyon nagyon szépen köszönöm. Szerencsére sok mézet nem adtam neki, baja tőle nem lett utólag olvastam, hogy érzékenyek a cukorra. Még gyerek koromban volt sokáig tengeri malacom, nem hittem hogy ekkora a különbség közöttük, ezért nem is olvastam utána a deguknak, pláne, hogy 8 éve eléldegélt mellettem, de jogos, hogy oda kell jobban figyelni az étkezésükre.

Szoktam szagolgatni (bár konkrétan az orrát nem, de mindig szagolgatom, puszilgatom mindenhol, szerintem éreztem volna, ha büdös, remélem van még reménye. De hogy lehet, hogy 4 évig betegen élt a tiéd?????:O Az rettenetes lehet, hogy nem szakadt meg érte a szíved? Én alig bírom, akárhányszor foglalkozom vele (sajnos nincs sok időm rá:(:() én mindig sírva fakadok, hogy látom, milyen rossz neki.

Minden esetre nagyon köszönöm a segítséget, ennyit még orvostól sem kaptam. Remélem segít.

2010. jún. 28. 08:25
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat még annyit, hogy a mézet fórumon olvastam másnál, hogy azt adott a beteg degujának, én meg már kapkodok mindenhez, csak javítani tudjak a helyzetén...
2010. jún. 28. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!