Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S.! Mit használhatnék...

S. O. S.! Mit használhatnék alomnak forgács helyett? (tengerimalac)

Figyelt kérdés

Van egy tengerimalacom. most hétvégére leutaztunk vidékre, hoztuk őt is, de véletlenül otthon hagytuk a forgácsot, és most nem tudjuk kitakarítani, pedig nagyon büdi már :S Kedden megyünk haza.

Itt hétvégén + hétfőn sincs nyitva állatkereskedés :S A környéken nincs senkinek forgácsa. Arra gondoltam, hogy füvet/szénát használhatnánk, de azt megeszi 2 pillanat alatt..

Rongy az jó? Milyen anyagú? És nem fogja megrágni vagy valami? És meddig használhatom azt? (mikor cseréljem ha rongyot használok?)

Adjatok tanácsot lécci! Fontos!!!


2010. jún. 13. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hörcsög, egér alá jó az összetépkedett papírzsepi, de a tengeri malac kicsit nagyobb, de a helyedben megpróbálnám.
2010. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs más jó a zsepi is, vagy anyag. De azért holnap keressetek neki vmit ha már nyitva lesznek a boltok, mert irtó büdi lesz:)
2010. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én esetleg darabokra tépett újságpapírt tudnék javasolni.
2010. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ááá zsepi semmiképpen nem jó: minden nap kirakom futni a szobába a malacot, és egyszer történt h ott ültem mellette, fújtam az orromat, és kikapta a kezemből a zsepit és jó nagy darabot megevett belőle.. és azóta is ha zsepi vagy papír csörgést hall, jön és megenné az egészet... ti rágcsálóitok nem kóstolnak meg mindent??!!
2010. jún. 13. 19:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Homok nem jó??
2010. jún. 13. 19:53
 6/15 anonim válasza:
macskaalom, felszívja a pisit és nincs illata...
2010. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A papírzsepi szerintem sem jó. Az enyémek is nagyon rágcsálósak:), d hát a rágcsálók már csak ilyenek..

Szénát tehetsz alá, szerintem nem fogja megenni, ha van előtte evésre való is, meg ha ráürít, akkor nem fog neki kelleni. Megszokja. Az anyag is jó. Nagyon sokan hazsnálnak alapból anyagot, forgács helyett. A legjobb a fleece nevezetű anyag, mert az jó puha, és meleg, nagyon imádják (tapasztalat), átengedi a nedvességet (így nem pisitócsában kell feküdniük:) ), valamint gyorsan szárad, mosás után. Ha ilyen nincs, akkor jó a törülköző, egy régi lepedő, vagy farmer anyag, igazából bármi jó átmenetileg. Ha majd hazamentetek, javaslom szereszd be az említett fleece anyagot:). Azt szokták ajánlani, hogy naponta söpörjük le (az anyagról) a kakikat, és 2-3 naponta mossuk/cseréljük ki.Szerintem nem muszáj naponta lesöpörni. Igazából attól függ, hogy mennyire "olyan", látni fogod, hogy mikor kell már cserélni/söpörni.

Remélem hasznos volt a válaszom:)

2010. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Újságpapírt szoktam vagy valami rongyot ha esetleg ilyen előfordul.Macskaalmot ne mert megeszi és baja lehet tőle.
2010. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Rakjál be neki papír dobozokat s majd ő megdarálja magának alomnak. Ez nagyon jól felszív mindent.
2010. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm csak homokot rak alájuk!
2010. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!