Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen büdös az aranyhörc...

Miért ilyen büdös az aranyhörcsögöm akváriuma?

Figyelt kérdés
Szóval akváriumban tartam a hím aranyhörcsögömet (lassan 1 éve). Egyáltalán nem volt szaga hetente egyszer takarítottam igaz akkor még illatos forgáccsal. Most körülbelül egy-másfél hónapja folyamatosan büdös. Hiába takarítom ki (kiszedem a forgácsot kiöblítem vízzel) meg szellőztetem ki rögtön vissza jön az a szag pedig még nem is pisis a forgács. És ez egyre büdösebb lesz. Már az egész szobában érezni. Miért ilyen büdös? Mit tudnék tenni ellene?
2010. jún. 14. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tedd ketrecbe!
2010. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Töltsd fel az akváriumot vízzel.
2010. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nincs ketrecem és nem fogok azért külön venni mert nem olcsó. Tökéletesen elvan az akváriumban is. Csak evvel a szaggal van a baj. Nem lehet valamivel semlegesíteni?
2010. jún. 14. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: rossz dolog akváriumba tartani, nekünk anno apukám csinált tengerimalac és hörcsögketreceket, egyik oldal drótkerítés vagy rács volt, a többi üveg, de ha nálatok nem megoldható, akkor ecettel fertőtlenítsd és szagtalanítsd ki, de ez több órás művelet, mert előbb áztatni kell, aztán kimosni és kiszellőztetni
2010. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ezen kívüla forgácsot cserélni kell nem kimosni!
2010. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnos nem megoldható.
2010. jún. 14. 14:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen cserélem a forgácsot. Minden héten tisztát rakok alá. Az akváriumot szoktam kimosni.
2010. jún. 14. 14:18
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
második vagyok a hörcsögöt próbáltad már kimosni? 30°-on kímélő programmal tedd.
2010. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

árulnak szagelszívókat macskaalomba, azt próbálhatsz tenni bele.

!:a hörcsögöt nem akváriumban hanem terráriumban tartják!/üveg, víz nélkül/, ha akváriumot írsz az azt jelenti h tele van vízzel és benne úszik a höri, az nem lenne jó.ezért írtak egyesek hülye választ, pl. h töltsd föl vízzel

2010. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is terráriumban tartom a hörim(majdnem olyan mint az akvárium)és én se veszek azért külön ketrecet az enyém megvan jól ebbe.Amúgy mi mindig egy helyről hozzuk nagy zsákba a forgácsot(nem boltban vesszük 1l 500Ft-ért)200Ft és ilyen óriás zsákot kapsz(nemtudom te honnan veszed de ajánlom keress fel egy ilyen asztalos műhelyt ott olcsón jó forgácsot kapsz)és a mostani forgácsnak mikor még frissen rakom bele ilyen nagyon büdi szaga van(talán gyanta nemtudom)de 1-2 nap után elmúlik lehet a te forgácsodnak is ez a baja
2010. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!