Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Denevért találtam, bajom lehet?

Denevért találtam, bajom lehet?

Figyelt kérdés
Ma a munkahelyemen egy zacskóban a kezembe nyomtak egy kis denevért. Beraktam egy dobozban? Ha jól rémlik nem nagyon értem hozzá. Utána olvasva ha a denevérek veszettek a földön vannak és erőtlenek. Nem tudom hogy mi lehet, de tegnap délután nagy vihar volt, gondoltam rá hogy megázhatott vagy valami. De félek hogy veszett lehet, valamiért nagyon tartok a veszettségtől, pedig minden állatot megmentek, nem véletlenül nekem adták a kezembe reggel...van miért aggódnom?

2018. máj. 11. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak hozzáértél, akkor sem lehet bajod, ha veszett volt.

Ahhoz sérülés kell (harapás, karmolás), vagy nyílt sebbe kerülő testnedv.

2018. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A denevér védett állat, szerintem, ha találsz a mentésükkel foglalkozó szervezetet, biztosan megvizsgálják. Bár, ahogy az #1 írja, csak az érintéstől nem kaphatod el. Viszont az esetleges bolháival tejesztheti. Mindenképpen keress denevérekhez értő embert vagy állatorvost és orvoshoz is elmennék.

Barátnőm ablakán repült be egy, a macskájuk meg megtámadta. Elég nagy hercehurca lett belőle,ha jól emlékszem, mivel nem csak veszettséget, hanem más betegségeket is hordozhatnak.

2018. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem értem hozzá, aa zacskóból átborítottam a dobozkába, azóta ott van. Orvoshoz azért nem mennék így konkrét kontakt nélkül ha nem muszáj, de nem tudom mit csináljak vele. Van valami szám amit lehet hívni és eljönnének érte? Vidéki vagyok, nem tudom elvinni. Az állatorvos asszisztense vette csak fel, ő nem tudott segíteni.
2018. máj. 11. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Senki nem fog érte menni. Ha valahogy el tudnád juttatni a Mályi madármentőkhöz, ők tudnának segíteni. Vagy hívd fel őket, és kérdezd meg, hogy tudsz rajta segíteni.

De ha ott tartod a dobozban étlen-szomjan, ebbe fog belepusztulni. Ezért meg már megmenteni.

Csak akkor segíts, ha tudsz is segíteni! Amit perpill csinálsz, az kimeríti az állatkínzás fogalmát! :/

2018. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de a munkahelyemen vagyok most is, ide hozták be a denevért, így nyílván korlátozva vagyok. Gondolhatod hogy aki zacskóban behozta mennyire foglalkozott vele, így szerintem még mindig jobb neki mintha átment volnaa a kocsijával rajta a feljárón, ahol találta. Állatorvost hívtam, csak asszisztens válaszolt mert a doki beteg, ő nem tudott segíteni. A regionális önkéntesek se jönnek el érte, de adtak tanácsot, utána a MME segített benne hogyan itassam fecskendővel, és hogy estig csak itatva legyen, este pedig ébresztgessem fültisztító pálcikával simogatva, utána rakjam fel egy érdes falra és remélhetőleg elmegy. Úgy hogy szerintem nem érdemlem meg ezt a hangnemet és minősítést, mert ami rajtam múlt azt mind megtettem érte.
2018. máj. 11. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!