Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két hím tengerimalac szexuális...

Két hím tengerimalac szexuálisan zaklatja egymást?

Figyelt kérdés
Van két picikém, majdnem egy hónapja vannak együtt. Eddig semmi gond nem volt, berregtek egymásnak, riszálták a feneküket, de mindketten. Szerették egymást. Most két napja folyamatosan harcolnak, csattogtatják a fogukat és az egyik rá akar mászni a masikra, ma sikert is és elkezdte meghágni. Közben mintha meg is akarta volna harapni. Most külön ketrecben vannak, de egymás mellett. Gondolom, ez csak dominanciaharc. Mert az első malacom itt volt mar 1 hónapja, valószínűleg a másik még félt, elfogatda, hogy ő az alárendelt, de ez lehet, mostanra megváltozott. Meddig tart ez kb? És ha nem vagyunk itthon, maradjanak szétválasztva ? Lehet ebből nagyobb baj? Köszi a válaszokat.

#tengerimalac #Két hív malac
2018. máj. 31. 00:39
 1/8 anonim válasza:
100%

Ez a dominancia jele. Ahogy nőnek egyre jobban előjön. Esetleg megpróbálkozhatsz az ivartalanítással ha nem megy az összeszoktatás hátha attól lenyugszanak kicsit. De csak olyan orvossal aki szakosodott rá!

Hagyd őket úgy ahogy most vannak külön ketrecben egymás közelében egy ideig. Ne hagy őket együtt egy ketrecben ha nincs ott senki. Amikor összerakod őket nagy ketrecük legyen tágas hellyel és sok ennivalóval.

Itt van egy oldal ezen levan írva minden ami segíthet de internetre is beírhatod, hogy szoktasd őket össze: [link]

2018. máj. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :) hatalmas ketrecuk van, usz egy kisebb, ami kifutoval van összenyitva, így a hellyel nincs gond :) az ivartalanításról úgy tudom, van veszélye.

Azon is gondolkoztam, hogy az segítene-e, ha jönne melléjük egy felnőtt? Talán őt elfogadnák vezetőnek és köztük is rendet tudna rakni. Vagy ez hülyeség?

2018. máj. 31. 10:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt már olvasgattam tegnap :) vagyis igazából mindent, amit találtam :D ezért írtam ide is, hátha :)
2018. máj. 31. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Két hím is nehezen fér meg egymással, 3 meg már nagyon ritkán. Az ivartalanítás valóban kockázatos, de elég ritkán történik baj, szóval indokolt esetben vállalható. Viszont a te problémádon valószínűleg nem segítene, mert az ivartalan fiúk is ugyanúgy összeverekednek, harcolnak. Valószínűleg most kezdtek kamaszodni, és emiatt megy a dominancia harc. Emiatt nem szoktak egykorú fiúkat ajánlani. Ha szerencséd van, a kamaszkor végeztével kinövik, de akkor is harcolni fognak néha. Ha komoly verekedés és sérülésveszély van, válaszd el őket pár napra, de maradjanak egymás közelében, aztán próbáld újra semleges területen. Ha csak berregnek és másznak egymásra, hagyd nyugodtan, majd lejátszák.

Legyen kéznél egy vizes flakon, amivel lespricceled őket, ha nagyon összekapnának.

2018. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Spriccelem :D segít is :) igen, kamaszodnak. Pedig reménykedtem, hogy nem lesz baj, mert tényleg egyből megszerették egymást, olyan jól elvoltak. Azért remélem, változni fog a helyzet, mert nagyon szeretem mindkettőt, de ha ez nem változik, sajnos gondolom az egyiknek mennie kell :( mert az nekik sem jó, ha folyton vita van. De ezzel még várok jó sokat :D pár napra telljesen szedjem szét őket, vagy néha össze lehet engedni a kis malikat?
2018. máj. 31. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiú malacoknál az ivartalanítás messze nem olyan kockázatos, mint a nőstényeknél, és legalább a hormontúltengésüket csillapítja. Legjobb lenne most, minél előbb elvégezni, mielőtt felnőnek, mert a hormonok átstrukturálják az agyukat, kialakulnak viselkedésminták, amiknek most még elejét veheted.
2018. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet,megpróbálom. Gondolom, mindkettőt kéne, ugye?
2018. máj. 31. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, úgy lenne a legjobb.
2018. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!