Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megszült a tengerimalacom! Mi...

Megszült a tengerimalacom! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma arra jöttem haza, hogy megszült 2 picit .. Nem is számítottunk rá, de eddig minden rendben. A fiút augusztusba vittük volna ivartalanitani (visszük így is persze). 2 napig voltak együtt azóta külön. Az a baj, hogy 3 hónaposak és olvastam, hogy ez még korai. Mire számíthatok?

2018. máj. 31. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem szült, fialt.


Legyen nyugodt, csendes helyen. Adj neki változatosabb kaját. Ne zargassátok, ne takarítsátok.

2018. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

az apát mindenképpen válaszd külön a többiektől, mert a nőstényt már most is megtermékenyítheti, ahogy a kölyköket is! mindenképpen vidd el dokihoz az egész családot, a szülőket pedig ivartalaníttasd! ne várj augusztusig (legalábbis az apával!)!

ez egy nagyon jó honlap, rengeteg kérdésedre választ találsz: [link]

2018. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 2 napig voltak csak együtt, azóta külön:) Visszük őket állatorvoshoz. Hétfőn lehet vagy még kicsik hozzá? Azt hittem még nem lehet ivartalanítani az apát, de akkor hamarabb visszük. Köszi mégegyszer:)
2018. jún. 1. 10:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és 3 és fél hét múlva a fiút áttehetem az apjához majd? Nem fogja bántani? Elég agresszív:D
2018. jún. 1. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel nem bántja, mert nagy a különbség, ezért egyértelmű lesz hogy ki a főnök. Ha nálad marad a kicsi lehetnek verekedések mikor kamaszodni kezd. Két fiú csak akkor viseli el egymást, ha nősténynek a szagát sem érzik, úgyhogy ha a kicsi ivarérett lesz lehetnek gondok. Azt javaslom, ajándékozd el a kicsiket, a fiút pedig minél előbb vidd ivartalanítani (a legtöbb helyen 500g felett lehet).
2018. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!