Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beleegyeznél hogy kezelés...

Beleegyeznél hogy kezelés után, megfigyelésre bent tartsák egy napra a háziállatod?

Figyelt kérdés

A szakorvos ragaszkodott hozzá, hogy a fog csiszolás után kontroll alatt legyen, figyeljék az étkezését, viselkedését.

Nyilván Ők tudják mikor mi szükséges, így másodlagosnak tekintik azt amihez én ragaszkodnék(gyorsan csináljuk meg, magához tér és irány haza) nyilván ez volna a legegyszerűbb társas lényről van szó aki érzi ha egyedül van valamiért és ez nyomaszthatja.


2018. jún. 20. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Igen.

Én ivartalanitás után is szerettem volna,de nem volt mód.

Illetve számomra alapból furcsa volt,cicánk feje betört,szilánkosra,műtét után az ébredési fázisba bekötözte állatorvos,antibiotikum injekció beadása után gyógyszerekkel haza adták.

És ha komplikáció,sokk valami pár óra múlva jön ki?!

De szerencsére soha nem volt gond.

2018. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon beteg lenne, akkor beleegyeznék. Egybként, hazavinném.

Valami oka biztos van, hogy benttartanák, nem öreg a kutyád véletlenül? Esetleg oktatókórház, és az ifjú orvosoknak lenne szüksége rá, hogy később maximális felvilágosítást tudjanak adni, hogyan fog viselkedni az állat, műtét utáni pár napban?

2018. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egzotikus állatról van szó, kicsit legyengült állapotban jutottam el hozzájuk keresgélés útján, aki kezeli majd, neki van kisállat szakirányú végzettsége, illetve van egy friss diplomás mellette, ennyit tudok.
2018. jún. 20. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyusziról van szó? Nyúl esetén meg is értem (meg amúgy kisemlősök esetén) mert nagyon érzékenyek és egy nyúlnál ha fogcsiszolás után nem eszik akkor az hamar gond lehet.
2018. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Én csak akkor vinném állatkórházba, ha nem durva sérülése volna. Durva sérülés esetén el kell altatni, hogy ne szenvedjen. Egy állat nem érti meg, hogy "ez a szenvedés csak ideiglenes", és az ösztönei kínzásnak értelmezik (a folyamatos fájdalomcsillapítóval pedig a szervezete megy tönkre). Nem éri meg. Inkább megmentem egy egészséges állat életét (mondjuk azzal, hogy befogadom)...
2018. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Deguról van szó
2018. jún. 20. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont lehet jogos, hogy bent akarja tartani. A kiskedvencek tudnak ám érzékenyek lenni.
2018. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
igen
2018. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos szerint szükséges, akkor nem kockáztatnék. Inkább legyen egy napig egyedül, és legyen kicsit stresszes és levert egy napig, mint hogy a komplikációk miatt hosszabb ideig komoly problémája legyen, vagy akár bele is haljon. Nem örülnék, de nagyobb biztonságban tudnám, mint otthon.
2018. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!