Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Hogyan kezeljem a hörcsög...

SOS! Hogyan kezeljem a hörcsög tályogot?

Figyelt kérdés
A hörcsögömnek szemgyulladása volt. Kezeltem neki kamilla teával, cickafark teával, szemcseppel, de nem múlt el. Nemrég tályog kezdett nőni a szeme alatt, ami sajnos elég nagy lett. Most úgy tűnik, az egyik kifakadt neki, gennyes váladék jön belőle, és vakargatja is. Állatorvoshoz hétfőn tudom legközelebb vinni. Mit tehetnék addig is, hogy ne fertőződjön el? Ha Neumagnol fertőtlenítő-oldattal borogatnám, az segítene?

2016. ápr. 29. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem inkább Betadine-al. Az biztos, hogy nem baj ha a szemébe kerül.
2016. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, ment a zöld kéz :)

Már fel van nyílva a tályog, nem árthat így neki?

2016. ápr. 29. 22:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikkel kezelted össze-vissza az biztos nem tett jót. Csak a kamillára szavaztam volna abból is forrázatot kell készìteni. A tályog már elfertőződött dolog felgyűlve. A neomagnol kizárt. Hol helyezkedik el a tályog és hogy néz ki? Milyen váladék ürül?Van szaga?
2016. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A tályog a szeme alatt van, illetve most már egy a szeme fölött. Elég nagy duzzanat, piros. Sárgás, gennyes váladék ürül neki, szaga nincs, legalábbis nem éreztem.
2016. ápr. 29. 22:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Most "megszaglásztam", nincs szaga. Egyébként aktív, eszik, kerekezik. Csak sajnos vakargatja is, próbálja tisztogatni, csak így szerintem el fog fertőződni
2016. ápr. 29. 22:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alom van alatta? Apró?
2016. ápr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Faforgács, viszonylag nagyszemű elméletileg pormentes, de persze nem az. Olvastam, hogy ettől is lehet szemgyulladásuk, ezért a múltkori takarításnál már leszitáltam.
2016. ápr. 29. 23:10
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha eszik, élénk akkor nem fertőzés. Hanem belement a szemébe vmi. Forgácspor( uh. Képzeld el milyen kellemetlen). Esetleg huzat érte.
2016. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, felpontoztalak. :)

Igen, látszólag jól van, mindenesetre hétfőn felkeresem az állatorvost.

2016. ápr. 29. 23:15
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld langyos vizzel kimosni. Esetleg van fecskendő.. Tudnál vele célozni. Lehet hülyeségnek tűnik, de hátha segìt.....Próbálj ki valami mást alomnak. Szalma, széna.
2016. ápr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!