Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy Degu-t megéri venni? Mi...

Egy Degu-t megéri venni? Mi kell neki? Ketrec vagy terárium? Szerető gazdi lennék Már tengeri malacom volt, csak a Degukat úgy kell tartani mint a tengerimalacokat?

Figyelt kérdés
:)
2018. jún. 29. 09:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, a hülye megfogalmazásért.. :)
2018. jún. 29. 09:52
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Lépj be facebookon az ilovedegu csoportba. Ott hozzáértők fognak neked válaszolni. Semmiképp se kereskedésben informálódj.
2018. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A degu társas állat, ahogy a tengerimalac is. Egyedül nem tarthatod. Mindenképp ketrec kell neki, mert szeretnek mászkálni és ugrálni, de nem akkora, amit a kereskedésben deguknak árulnak. Egyáltalán nem úgy kell tartani mint a tengerimalacot, leszámítva az állandó széna ellátást. Ha megfelelően gondoskodsz róluk és van elég mozgásterük, nagyon jópofa kedves állatkák lesznek. Őket is ölbe lehet venni és simogatni, de el kell nyerni a bizalmukat, ami hónapokba is telhet. A csoport amit az előző ajánlott nagyon jó, itt szerintem is hiteles infókat fogsz találni. Akár örökbe is fogadhatsz innen degukat.


A legtöbb kereskedésben sajnos nem értenek hozzá, ezért simán rábeszélnek egy túl kicsi madárkalitkára, rossz minőségű tápra, vemhes nőstényre vagy különböző nemű párokra. Fontos, hogy tájékozódj mielőtt mindent beszerzel. Inkább vegyél egyszer egy drágább de nagyobb ketrecet, mint hogy két hónap múlva derüljön ki, hogy túl kicsi. Én egyébként sem támogatnám a kereskedéseket, mert sajnos nagyon kevés kivétellel szörnyű amit az állatokkal művelnek, és nem értenek hozzá. Pont ezért sok degu gazdánál születnek véletlen almok, ingyen elvihető kisdeguk. Én ilyet próbálnék találni.

2018. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT!

A TÖRPENYÚL MELLETT DÖNTÖTTEM :)

2018. jún. 29. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!