Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögtenyésztés hogyan?

Hörcsögtenyésztés hogyan?

Figyelt kérdés

Nem szaporító akarok lenni, rendesen, tisztességesen, felelősen szeretném csinálni. Importálnék is akár.


Milyen genetikai tudás kell ehhez? Mit kell tudni?



2018. júl. 21. 19:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Szíriai arany, dzsungáriai törpe, campbell törpe és roborovszki törpehörcsögöt tenyésztenék
2018. júl. 21. 19:33
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

A genetikájukat oda-vissza kell tudni. Mit mivel nem lehet, milyen letális gének vannak, mikortól meddig lehet őket tenyésztésbe vonni, stb, stb. Normális képzés az országban tudtommal sajnos nem létezik, ahol ezeket meg lehet tanulni (vagyis nem szaporítói szinten, hanem ténylegesen). Mindenképpen az importálást javaslom, mert a magyar vonal nem a legjobb. Walhalla egész jól összefoglalta, mit kell tudni a tenyésztésről, de ez csak a dzsungikra vonatkozó rész.

[link]

2018. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Thanks :)
2018. júl. 21. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Ja és a megfelelő helyekről nem is beszéltem. Ha minden fajból csak egy párod van, akkor az minimum 8 db hely, hiszen csak a párzás idejére lehetnek együtt. A 2 aranynak fejenként minimum 80*50 cm alapterületű hely kell, a 6 törpének pedig fejenként minimum 60*50 cm alapterületű. A nekik való megfelelő méretű mókuskerekek és házak, mászókák, csincsillahomok, stb is igencsak költséges ennyi állatnak. És ugyebár a 4 nőstény által születendő fejenként kb 3-10 utódot is 4 hetesen érdemes nemek szerint különtenni, 6 hetesen pedig egyesével természetesen a fent említett méretű helyekre. Kis számolás után kijön az eredmény: ez qvasok helyet és kezdő tőkét igényel. Konkrétan egy külön szoba is kevés lenne ennyi állatnak. Úgyhogy én azt javaslom, először kezdd kicsiben, amint elsajátítod a helyes tudást. Dzsungi tenyésztő van pár az országban. Auróra az egyik legjobb. Arany tenyésztő egy van, a Pezsi. Nála vannak campok is. Robi tenyésztő egy van, bár én szaporítónak nevezném, elég végignézni a facebookra feltett képeket. Pocsék helyen tartja őket, szr táppal etet... A Gabo tenyészetről beszélek egyébként. Úgyhogy én azt javaslom, ha piaci rést keresel, vagy a campokat válaszd kezdésnek, vagy a robikat. De én inkább a campokat választanám. Ők azonos nemű kis csoportokban együtt tarthatóak, így több esély van arra, hogy 1-1 alomnak hamar sikerül gazdit találni, hiszen nem csak egy hörit vinnének tőled. Igen, elméletileg a robikat is lehet ugyanilyen azonos nemű kis létszámú csoportokban együtt tartani, de egyre inkább terjed az a nézet, hogy ugyanúgy tilos őket együtt tartani, mint a dzsungikat vagy az aranyokat. Azért is a campokat választanám inkább, mert belőlük kevés van az országban. Konkrétan jelenleg csak Pezsinél, és az ő vásárlóinál. A kínai csíkos törpét nem említetted, de arra is biztosan nagy kereslet lenne, ugyanis Magyarországon nem kaphatóak. Bocsi, hogy hosszú lett, csak úgy örülök, hogy végre van ezen az oldalon valaki, aki nem ész nélkül akar szaporítani. :D Amúgy az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal a horcsoginfo.pe.hu, itt az utódok menüpont is sok hasznos információval fog szolgálni neked. De nyilván a tenyésztői ismeretek elsajátításához ez is kevés.
2018. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezekkel tisztában vagyok


Köszi

2018. júl. 21. 20:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!