Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kisnyulak, ha már mozgásképe...

A kisnyulak, ha már mozgásképesek, az anyjukkal maradnak valameddig vagy teljesen függetlenek lesznek?

Figyelt kérdés

Van két rex típusú nyulunk a kertben, két nőstény szabadon.

Ők nem tudnak kimenni így, egész nap a kertben bóklásznak. Arra gondoltunk, hogy befedeztetjük őket. Így is szeretnek ásni lukakat, meg teletömni szőrrel, biztos nem lenne gond a kölykök elhelyezésével sem ilyen téren. Attól félünk azonban, hogyha a kicsik már nagyobbak lesznek esetleg kiszöknek majd a nyílásokon és ezért lenne fontos tudnom, hogy van-e valami kötődésük az anyjukhoz, hogy mondjuk igyekeznek vele maradni, arra lenni, ahol ő legel. Befolyásolja-e őket, hogy az anyjuk nem tud kimenni és ez esetleg bent tartaná-e őket.



2018. aug. 3. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább ivartalaníttassátok mindkettőt. Feleslegesen minek szaporítanátok? Azt sem tudjátok, hogy álvemhesség miatt ásnak lyukat és rakják tele szőrrel? Ez nagyon veszélyes! Az én nyulam egyszer volt álvemhes , és méhgyulladása lett, ömlött belőle a vér, azonnal műteni kellett!
2018. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
És mit fogtok csinálni a kis nyuszikkal? Eladni és meggazdagodni? Hahahaha, mese habbal! Lassan a törpenyúl is már olyan szinten lesz/van, mint a macska, nem kell senkinek! Egyetértek az elsővel, inkább az ivartalanításon gondolkodj el!
2018. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kötődés. 2-3 hétig a fészekben vannak, főleg ha elég az anyatej. Utána viszont elég hamar felfedezik a világot.
2018. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát mi lesz velük. Ellesznek a kertben vagy elcsatangolnak. Mit kell már személyeskedni amúgy egyből 0 háttértudással.

Volt már álvemhes egy párszor és teljesen jól viselte. Ez egy állat, úgy is van kezelve, nem kell túlmisztifikálni vagy túlérzelmeskedni. Ha túl sokan lesznek vágunk belőlük.

2018. aug. 3. 17:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne ivartalaníttasd... hanem keress nekik normális gazdit...
2018. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na először is két ivaros nőstény csoda hogy megtűrik egymást maguk mellett. Viszont ha mindkettőt beőároztatjátok kifogják nyírni egymást is és a piciket is nagy valószínűséggel. Nem szabad őket vemhesen vagy kölykökkel együtt tartani őket. És igen ha nagyobbak lesznek nagy valószínűséggel ha kiférnek a lyukakon elfognak menni világot látni.

Nem tudom mennyi idősek a nyuszik de ha 1,5 évesnél idősebbek akkor már TILOS!!! befedezni őket. 1,5 korukig szabad mert utána deformálódik a medencéjük és nem fogják tudni megszülni a kölyköket. Vagy valami hasonló. (nem vagyok benne biztos ennek nézz utána) És utána se szabad megvárni hogy évek múlva szüljön mert szintén ez a feszély áll fenn. Szóval ha fiatalok még akkor hajrá de szett szét őket ha már idősebbek akkor nagy eséllyel kiirtod a nyulaidat.

2018. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De alapból mi az a hozzáállás, hogy elcsatangolnak, meg ha túl sokan lesznek (beltenyészet alapból...), akkor levágjátok?? Nem vagy normális...
2018. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem értem a problémát komolyan. Lehet, hogy azok, akik lakásban tartják csórókat, azok eléggé kötötten gondolkoznak. Nem ítélek el senkit, bár számomra az a nem normális, aki lakásban tart egy olyan állatot, ami bármilyen állat igazából. Állatkínzás, ennyi!

Sajnos a kicsi nyuszik ellen hiába van körbevéve csirkehálóval a kert, akkor is lehet, hogy találhatnak kiutat. Én is féltem a két nősténytől, de egy év különbséggel vannak és szinte elválaszthatatlanok. Egymáson alszanak, egymást tisztogatják , pedig mind a kettő domináns fajta. Nyulat vágni pedig nem egy ördögtől való dolog, ne reagáljuk már ennyire túl. Nagyanyámnak annakidején 12 évesen segítettem nyukat megnyúzni meg elkapni lány létemre. Nyilván nem a vágás a cél, de a hatalmas kertet be szeretnénk telepíteni nyuszival meg tyúkokkal.

Valószínűleg jobb életük lesz, mint azoknál, akik a lakásban tartják és a ketrecük egy rózsaszín műanyag ketrec és előrezacskózott széna az egyetlen, ami a természetes élelméhez a legközelebb van.

2018. aug. 4. 20:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Az egyik 2 hónapos, ő ivartalanítva lesz. A másik egy egy most 14 hónapos nőstény, neki szeretnénk piciket, mert nagyon anyáskodó, meg teleásta már a kertet lakukkal, amik tele vannak szőrrel. Szóval miért ne lehetnének kicsik is :) legalább egy alomnyi.
2018. aug. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!