Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Együtt tartható dzsungáriai...

Együtt tartható dzsungáriai törpe Hörcsög és a Robovszky? Esetleg képesek lesznek egymás között szaporodni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 21. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM, NEM ÉS NEM! Hörcsögöt csak egyedül tartunk! Kivétel a campell höri, de ő ugye elég ritka. Egyébként nem képesek szaporodni más fajjal.
2018. aug. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Hörcsögöt alapból csak egyedül lehet tartani! Az meg nonszensz, hogy 0 hozzáértéssel még szaporítani is akarnál 2 különbözőt. Sikertelen lenne, előbb ölnék meg egymást...
2018. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tarthatóak együtt semmilyen felállásban sem. Csak és kizárólag EGYEDÜL. Mivel külön fajok, nem tudnak egymással szaporodni.
2018. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 0 hozzáértés kicsit merészen hangzott így látatlanban , gyerek korom óta kisebb nagyobb megszakítással de tartok horcsogot.szaporitottunk is párat es mind megmaradt. Fiam kapott nevnapjara egy dzsungáriait, és most az öreg apja hozott egy robovszkyt mellé ajándékba ( nem tudta hogy milyen csak vett egyet egy kereskedésben ) mivel hirtelen csak egy ketrec volt kéznél ezért ideiglenesen össze eresztettuk őket , és abszolút semmi jelét nem mutatták hogy bármi problémájuk lett volna egymással. Ennek ellenére azóta külön vannak. A "szaporítás" kérdést a párom tette fel és erre abszolút semmi infót nem találtunk a Google keresőben ( lehet csak rosszul kerestünk rá) ezért gondoltam felteszem itt.
2018. aug. 21. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

"A 0 hozzáértés kicsit merészen hangzott így látatlanban..."


Pedig a kérdésed alapján - "Együtt tartható dzsungáriai törpe Hörcsög és a Robovszky?" - halvány gőzöd sincs a hörcsögtartásról...

2018. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Tehát évek óta van hörcsögötök, de mégsem tudjátok, hogy náluk mind külön faj. Gyártottátok a kicsiket tök feleslegesen, mikor így sem győzi a Hörcsögmentés napról-napra összeszedni a szrul tartott, kidobott, megunt, beteg hörcsögöket. Ez annyira szomorú... :(


A rokonokat tájékoztatni kellene

- hogy egy hörcsög alap felszerelései alsó hangon 20.000 Ft-ra kerülnek,

- hogy állatot ajándékba adni az egyik legnagyobb pofatlansag és felelőtlenség,

- és hogy a kereskedésben nem szabad állatot vásárolni.


Ideiglenesen SEM eresztünk össze 2 hörcsögöt. Egyrészt mert azt se tudod, milyen baja van az új hörinek, és a dzsungitok bármit elkaphat tőle. Másrészt mert ugye tilos. Harmadrészt mert egy felnőtt ember sincs felkészülve arra a látványra, ahogy az egyik hörcsög szétkapja a másikat, nemhogy egy gyerek. A hörcsögök érdekében is köszönöm, hogy különtetted őket.


Olvassátok el ezt az oldalt, ez az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal:

[link]


A roborovszki hörinek a helye 1/3, vagy 1/2 része csincsillahomokja legyen felszórva, mivel a természetben félsivatagos területen él. Sokkal több búvóhely legyen bent neki, mint a dzsunginak, mivel a robi sokkal félősebb faj.

Ilyesmi hely jó lenne neki:

[link]


Ezt is olvassátok el alaposan:

[link] /Elhelyezés/


Facebookon lépjetek be a Hörcsög imádók csoportba.

2018. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy a Robovszky tartható párban is jó-jó nyilván nem másik fajtával.azt jól tudom hogy a nőstény bántja inkább a hímet ? Az egymás közötti szaporítás kérdése alatt csak pusztán kíváncsiság lapul, se időnk se türelmünk nem volna ilyesmihez. Viszont azt olvastam hogy Dzsungáriait kereszteznek Campbell hörivel ez alapján merült fel a kérdés.... Utolsóval egyetértek hogy merész dolog volt összerakni őket abból a szempontból hogy akár beteg höri is kerülhetett volna a birtokunkba. Az hogy korábban "szaporitottunk" (ez kb 15 éve volt) szigorúan úgy zajlott hogy barátok kérésére szabályokat betartva és egyik se lett szabadon engedve többségük megélte a 2-3 évet. Valóban alairom nem vagyok tenyésztő nem is kívánok az lenni,minden ember másban jó és ez így helyes de azért nem kell a másikat le kutyapi...ni mert nem ért úgy valamihez mint a másik. Nyilván ha át tért volna vérengzésbe a dolog ,azonnal léptünk volna de nem így lett, sőt az első nap már együtt aludtak (2 napig voltak együtt )
2018. aug. 22. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a párban tartást robik esetében sem. Sajnos többször is volt rá példa, hogy reggelre darabokra szedte az egyik a másikat. Sok országban őket is ugyanúgy tilos együtt tartani, mint a dzsungikat vagy az aranyokat.


Az teljesen egyedi, hogy melyik nemű höri kezdi bántani a másikat. De rövid időn belül valamelyik neki fog menni a masiknak.


A mai dzsungikban van camp vér, mert a különféle színváltozatok elérésének érdekében a dzsungikat campokkal keresztezték. Mára a legtöbb fajtisztaként árult dzsubgi (feltehetően több, mint 80%-uk) valójában hibrid.


Én azért harapok a szaporításra, mert kb naponta 5-10 hörcsögöt lehetne menteni a jófogásról és hasonló szuper helyekről. Míg más (pl én is) vesződök azzal, hogy hova tegyek ennyi segítségre szoruló hörit, más gyártja őket orrba-szájba, hogy aztán kis ketrecben nyomorogjanak. Na ez az, ami engem dühít. Persze, régen csináltátok, mára már nincs jelentősége. De remélem, azért érted, miért bosszantott fel ennyire.

2018. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!