Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyenek a tengerimalacai...

Miért ilyenek a tengerimalacaim és mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Jópár éve voltak malacaim és kb. fél éve elterveztem, hogy veszek megint, vettem is! Először vettem egy hímet (semmi baj nem volt vele, kivettem, játszottam vele, csak félt amikor benyúltam a ketrecbe), aztán vettem egy nőstényt (vele is kb. ez volt elfutott, ha benyúltam, de ki tudtam venni) Akartam kismalit és egybe raktam őket! De mióta együtt vannak a hímhez nem tudok hozzányúlni, mert harap és még a fogait is csattogtatja. A nőstény ugyanúgy fél, ha benyúlok, de ki tudom venni és nem harap. Szerintetek mit csináljak, hogy ne harapjon? És mitől lehet ez, hogy így megváltozott? Félti/védi a nőstény? Légyszi segítsetek!!!
2010. jún. 21. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van: félti, védi párját, nagyon ragaszkodik hozzá, "nem akarja elveszíteni".

Hogyha benyúlsz hozzá, megsimizni, akkor adj neki vmi fincsi falatot, hogy tudja, "a kéz jót jelent", ha sikerül kivenned, akor is fincsi falat:). Szerintem még úgy is kitudnád venni, hogy a nőstényt kiveszed, és utána a fiú is ki akar jönni, mert egyedül maradt, nincs a közelében a társa. (nekem úgy volt, amikor kivettem a lányt, a fiú visított, ugrált, hogy kijöhessen, amikor beraktam hozzzá a kezem, ráugrott:), bár ő előtte is hagyta magát kivenni, nem harapot)

Szóval szerintem jutalomfalatkával magdhoz édesgetheted.

2010. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a malac egyedül van, jobban kötődik az emberhez, könnyebben szelidül, hiszen annyira magányos, h ha csak emberrel is, de keresi a kapcsolatot. Ha már saját fajtársat kap maga mellé, amikor még nem teljesen szelíd, együtt egy csapatot alkotnak és már nem vágynak más kapcsolatra, így kibontakozhat a félelmük az ember iránt amit eddig megpróbált leküzdeni, h legalább az emberrel legyen vmi kapcsolata.

Kérlek értékeld a választ!

2010. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:


[link]

2010. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg a linket is... :)
2010. jún. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!