Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért haltak ki a mókusok és...

Miért haltak ki a mókusok és a hattyúk a Városligetben?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne, mert sok helyen olvasni, hogy voltak, és szeretném tudni, hogy most miért nincsenek.
2008. nov. 4. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Azért , mert a rossz körülmények miatt ami nekik nem volt megfelelő a mókusok nem tudtak utódokat hozni, és sok mókust be is fogtak otthonra, illetve elvitték egy másik erdőbe, ahol élni tudnak.

A hatyú pedig el tud költözni és ha nem megfelelő a környezet , nem is jön vissza.

Voltam Londonban, ott van egy csomó szép park, a mókusok a kezemből ették a mókusnasit..és még lehet is venni a park büféiben állateledeleket az ottani mókusoknak és tavi madaraknak, így azok ott szaporodnak és fennmaradnak. De őszintén! mit is várjunk el a Magyar hozzáálásból??

2008. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Van két jó hírem!

A mókusok sem haltak ki, meg a hattyúk sem a Városligetből!

Mókust múlt hétvégén láttam, igaz az őszi-téli időszakban inaktívabbak, de ha van türelmed kivárni, fogsz látni egyet-kettőt.

A hattyúk pedig olyan okosak, hogy beköltöznek a közeli állatkert tavába, és eszik az ingyen kaját. Jó hétvégi program, nézd meg őket!:))

2008. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is megerősítem, hogy vannak még mókusok a ligetben. Rendszeresen járok ki a kutyámmal, látni őket, de az tény, hogy évről-évre ritkábban.
2008. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindhármótoknak! Én a Városliget mellé járok suliba, ezért gyakran áthaladok ott, de már vagy három éve nem láttam mókust...
2008. nov. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!