Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ő milyen fajta hörcsög?

Ő milyen fajta hörcsög?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai napon vettem egy hörcsögöt (igen tisztában vagyok a tartásával, nem a kígyóknak vettem), csak nem tudom, hogy milyet (xd).

A külleméről annyit, hogy úgy néz ki, mint a dzsungi, csak a teste kicsit hosszúkásabb, a szemei és füleki angyobbak, szürke színű, a hátán nincsenek fekete színű csíkok, hasa fehér, az orra nagyobb és előrébb van. Hasonlít egy picit a görényre.

Utánanéztem a neten, de ott sem találtam meg, gondoltam hátha ti tudtok segíteni.

Képen is van róla, de mivel gyorsan fut és szökni próbál, így csak ennyit sikerült lefényképeznem belőle: [link]

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. nov. 18. 15:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
Sziriai aranyhori, egesz erdekes vadas szinnel
2018. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérdező: hány gramm a hörcsög?
2018. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Hogy vagy tisztában a tartásával, ha azt se tudod, milyen fajú (nem fajtájú)? Egy szíriainak sokkal nagyon felszerelések és hely kell, mint egy törpének.
2018. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Szíriai.

Egy robi meg sem látszana a kezedben, megfogni alig lehet, annyira picike. :D

Hosszú pofa, nagy fej, erős test. Egy törpehörcsög egyik tulajdonsággal sem rendelkezik.

Nagyon szép egyébként, gyönyörű a színe!

2018. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Édes istenem, ennyi okos embert. :D

Már bocsi, de kb. minden 2. válaszban akkora badarság szerepel, hogy fáj olvasni.

Ez egy szíriai aranyhörcsög, teljesen közönséges, minden második aranyhörcsög ilyen. Ezüstszürke színű, normál szőrzet, normál méret.

A dzsungáriai és a roborovszki (és a többi hörcsögFAJ) is telejsen más, össze sem lehet őket haonlítani. Csak a dzsungi és a campbell hasonlít nagyon,d e a campbell ritka.

A hörcsögök fajok és nem fajták.

Éppen ezért nem képesek szaporodni egymással (kivéve a dzsungi és a campbell, ők képesek, az utódok hibridek). Tehát félvér sem létezik, semmilyen fajból.

Roborovszki sem lehet nyilván félvér, szóval aki írta, hogy Mo.-n tiszta vérű nincs, az nem tudtam, honnan szedte, de az egész világon mindenhol csak tiszta robik léteznek. Persze a vérvonala minden kereskedésből és szaporítótól való hörcsögnek rossz, mert ismeretlen felmenőkkel származó, gyakran rejtett beteg, genetikai problémás hörcsögöket pároztatnak, de ettől még nem lesz semmi félvér.

Egy aranyhörcsögnek a minimum:

- 80x50 centis hely

- 28 centis kerék, ami nem rácsos

- fürdőhomok

- sok alom

- minőségi kaja

- itató

- nagyobb faház

2018. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, köszönöm, hogy leírtad helyettem. :D

A robi még csak nem is hasonlít rá kinézetre.

Nagyon szép hori egyébként, régi vágyam egy ilyen szürke.:)

2018. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 FBogii válasza:
53%
dzsugi aranyhori felver
2019. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: jó hogy épp teve nincs benne...
2019. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!