Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha úgy érzem, hogy...

Mit tegyek ha úgy érzem, hogy nem szeret a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve megkaptam a tengerimalacom. Eleinte egy kis ketrecben tartottuk és nem volt házikója,nagyon barátságos volt és hamar megszokott minket,alig félt.Szeptember körül vettünk neki egy nagyobb ketrecet egy emelettel.Azóta nagyon sokat van az emelet alatt, mindig megijed,befut ha felállok a székemről és akkor is ha közelítek hozzá. A simogatást se tűri már annyira mint régen és nem nagyon szeret kint lenni.De anyukámat nagyon szereti tőle nem fél és mindig elkezd visítani ha meghallja anya kulcsát amikor hazaér. Úgy érzem hogy nem szeret és fél tőlem és szeretnék ennek véget vetni mert nagyon szomorú vagyok ettől.(azért mert én eredetileg is azért akartam tengerimalacot mert engem sokat bántottak az iskolában és akartam egy kisállatot aki felvidít). Kérlek segítsetek, mit tudnék tenni hogy ne féljen tőlem és engem is nagyon(vagy a legjobban) szeressen?

2018. dec. 1. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodj bele. Egyébként sem valószínű, hogy az emberi szeretethez hasonló érzelmei lennének egy rágcsálónak.
2018. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél társat meglévő mellé, mert egyedül nem érzi jól magát, szelídet és meg is oldódik a probléma.
2018. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kell nekik egy társ. Társ nélkül szomorúak és depressziósak lesznek és emiatt korán elpusztulnak. Társ nélkül egyébként is tilos tartani.

Ha lesz társa akkor biztos nyitni fog feléd. De ne kereskedésből hozzad a társat hanem tenyésztőtől hogy biztos kézhez szokott barátságos malacot kapj és egészséges legyen.

2018. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemrég hoztam neki egy társat és egyáltalán nem jöttek ki jól. Kocogtatták a fogaikat, felborzolták a szőrüket és az új támadta a mostani tengerimet.Azóta még furább lett.Egészen kicsi korában került hozzánk és úgy gondoljuk hogy ő nem annyira igényli a társat,mert mi is sokat foglalkozunk vele. Esetleg valami kézhez szoktatási tipp? Ja és még valami. Nem szeret a szobában mászkálni mindig vissza ugrik a ketrecbe. A kajára pedig általában nem nagyon jön csak néha. Hogy vegyem rá hogy merjen szaladgálni a szobában?És milyen kézhez szoktatási trükkök vannak?
2018. dec. 2. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért viselkedik így, mert magányos, depressziós lett! Bele fog pusztulni a magányba! Itt nem szelidítési módszer kell, hanem egy másik malac! Összeszoktatáson múlik a kapcsolatuk, amit szépen, fokozatosan kell csinálni. Kérlek olvasgass a témában, mert így a meglévő malacod szenved!
2018. dec. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most mi van a másik malaccal? Türelmesebbnek kellett volna lenni, amíg összeszoknak. Ha már nincs meg az előző társa, akkor egy azonos nemű, egészen fiatal malacot szerezz neki új társnak, akkor nem várható dominanciaharc. És lehet, hogy fokozatosabban kell összeszoktatni őket.

Azt írtad, hogy a malac anyukád érkezésének örül. Feltehetően ő gondozza, te csak játszani akarsz vele. A megoldás, hogy minden feladatot te végzel körülötte.

És egy trükk: zöldséget, gyümölcsöt csak akkor kapjon, amikor kiveszed, a kezedből. Imádják a zöldséget, gyümölcsöt, ha rájön, hogy mindig tőled kapja, hamar hozzád szokik. Mindennap vedd ki, csábítsd magadhoz egy kis zöldséggel, simogasd közben. Amikor pedig csak úgy a szobádban vagy, beszélj hozzá, vagy akár a leckédet olvasd fel hangosan, hogy hozzászokjon a hangodhoz.

2018. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az én malackám már lassan 1 éves és egy kb 3 hónapos malackát hoztam mellé de nagyon félt tőle. A tippet pedig köszönöm. Nem csak anyukám gondozza én is szoktam mikor melyikünk ér rá. (Én a tanulás miatt nem mindig érek rá kitakarítani). Egyszer már kipróbáltam hogy csak én gondoztam. Akkor nem reklamált éjszaka és nem volt annyira félős. Most megint megpróbálom.
2018. dec. 8. 08:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és azonos nemű volt a malacka
2018. dec. 8. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!