Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két nőstény törpehörcsög...

Két nőstény törpehörcsög megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek van egy törpehörcsöge. Szegény már 1,5 éves, van egy duzzanat rajta, valószínűleg néhány hete-hónapja van hátra.

Arra gondoltam hogy karácsonyra meglepem még egy hörcsöggel, mert nagyon szereti őket. A kérdésem az lenne, hogy két nőstény megfér egymás mellett?

Nem szeretne utána kölyköket, szóval a hím ki van zárva. Vagy nem férnek meg, úgyhogy inkább ne hörcsögöt vegyek?


2018. dec. 17. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2# te normális vagy? Egy egészségesen 2 évig élő 1,5 éves beteg hörcsögöt hasonlítasz egy emberhez. Az ilyen szintű állatvédelemből nem kérek.

Ez egy ajándék. Szidd azokat, akik a hörcsögöt és egeret macska- és pók kajának viszik, ne azt aki szereti őket és jó kezekben van.

2018. dec. 17. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Az ugye megvan, hogy a hörcsög 3 évig is simán elél? (Vagy még tovább?)

1. A daganatot le lehet műteni, kb. 15 perc (tudom, mert az én manómról is leműttettem 2,5 éves korában).

2. Biztos zavarja, vagy ha nem, zavarni fogja, ahogy nő (tehát ha már a gyógyításával nem foglalkozik, legalább altattatná el:(( )


"ilyen szintű állatvédelemből nem kérek" - az élőlény az élőlény, akkor is, ha egy border collie, meg akkor is, ha "csak" egy törpe hörcsög...


Amúgy NEM, természetesen nem férnek meg egymás mellett! (És amúgy sem ajándékozunk élő állatot, oda se, ahol igazán törődnek vele - kivéve, ha előre le van beszélve)

2018. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két hörcsög együtt tartásából sajnos előbb utóbb gond lesz, mindegy milyen neműek. Egy idős, beteg hörit különösen stresszelne egy fiatal, pörgős, és ki tudja, milyen betegséget vinne haza a kereskedésből.


Élő állatot ajándékozni egyébként is szinte mindig rossz ötlet, kivéve, ha az ajándékozott kifejezetten kéri. Ha hörcsöggel kapcsolatos ajándékot szeretnél, válassz valamit, amit használni tud (búvóhely, játék, stb.) Bízd inkább a barátnődre, hogy ha szeretné megválaszthassa a következő hörcsögét, hiszen ő fog vele élni.

2018. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem férnek meg egymás mellett. Egyébként meg most mindenhol azzal van tele az internet, hogy TILOS így állatot ajándékba adni. Te se tedd. A barátnőd vigye el a hörcsögét egzotikus állatokhoz értő dokihoz. Akkor még sokáig élhet. Itt a listájuk.

[link]

Ha viszont inkább végignézi, ahogy szenvedve meghal, egyáltalán ne vállaljon állatot soha többé...

2018. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsögöt csak egyedül szabad tartani. A barátnőd tudja, felkészül arra, hogy újra hörcsöge lesz?


Szerintem mondj le erről az ötletről! Élőlényről beszélünk!

2018. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mégis ki vinne pók kajának hörcsögöt vagy egeret. Nem etetjük vele mer veszélyes a pókra és nagyon zsíros. De kígyót sem etetünk élővel mer megkarmolhatja. Vagy fagyasztva veszed vagy leütöd
2018. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!