Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki merjem engedni a törpenyusz...

Ki merjem engedni a törpenyuszimat a kertbe?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves törpenyuszim és eddig csak lakásban élt. Most viszont van rá lehetőség hogy kimehessen kertbe. Vettünk neki hámot, de nem tűri meg magán, vagyis már azt sem tűri hogy fel akarom rá adni, nagy hisztit csapott. Anélkül viszont félek hogy elkóborol, elszalad és elég nagy a kert, a szomszédban pedig vannak kutyák. Az oltásai természetesen megvannak, ezen nem múlik.
2010. jún. 28. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi is ki szoktuk engedi a gyepre a szürke meg a fehér nyuszinkat. Ott érzik magukat legjobban a pázsiton, legelnek. Vigyázz el ne kóboroljanak a nyuszikáid!
2010. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem is fogja megtűrni a hámot, ha eddig nem volt hozzászoktatva. Én a helyedben kialakítanék a kertben egy külön helyet (kis kerítéssel, egyebekkel elhatárolva ahol nem tud kijönni, mert igen, elkóricálhat :)
2010. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem csak úgy semmiképp ne vidd ki.Elég veszélyes lehet...elkóborol ha nem figyelsz,vagy nekiiramodik és elfut,vagy macska letámadja ha nem figyelsz stb. De van egy egyszerű és olcsó megoldás,nálunk is ez van=) veszel tyúkhálót vagy valami dróthálót amin nem fér át,levágod kb 70 cm magasra és olyan hosszúra amekkora kifutót szeretnél.leszúrsz 4 botot,vagy fémvalamit,majd a hálót köré teszed és rágogatod dróttal úgy hogy az alja a földhöz érjen. Nem tudom mennyire érthető amit leírtam=) De azért ilyenkor is figyelni kell rá nehogy kibújjon alatta vagy átugorja. Amíg kint van a nyuszid te kifekszel napozni és akkor vigyázol is rá meg neked is jó=)
2010. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia. A hugomnak van egy oroszlánfejú nyuszija. 1évig a szobájába volt, de most tavasszal kivitte a kertbe egy nyuszipórázon. a nyuszi örült neki, de a hugomtól nem ment el mert félt...ha levettük a pórázt ki se jobb a hordozóból. 3 hét után szokta meg az új helyét. mostmár vígan szaladgál a kert végétől a házig. annyit megsúgok, h ne legyen olyan hely, ahol kiszökhet....előfordult egyszer...mert mentem volna el kocsival és megijedt Pepi és kiszaladt az útra. nem is vettük észre....a szomszéd kutya ugatására lettünk figyelmesek, kimentünk érte behívtuk...azóta nem megy ki! léényeg: ha ott vagy vele amikor kintvan semmi baj sem történhet. sőt még nagy örömödben is részed lehet. nagyon cukin szaladgálnak a nyulak :)
2010. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A minénk se szerette a hámot, de hozzá lehet szoktatni, most már élvezi ha a fűben szaladgálhat (bár betonon jobban szeret).És jó hosszú pórázt vegyél neki, így nem kell annyira futkosnod utána.
2010. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a válaszokat. Megpróbálom itthon szoktatni a hámhoz, hátha egyszer majd megtűri. És jó ötlet a kerítés is, lehet hogy olyat is készítek majd.
2010. jún. 30. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!