Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tartotok otthon nyuszit?...

Tartotok otthon nyuszit? Milyen fajtát és hány darabot? Ki szoktátok engedni a kertbe? Okos állatnak tartjátok? Szelíd? Mit szoktatok neki enni adni? Igényli a törődést?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy nyuszit (oroszlánfejű törpenyúlon gondolkozok). Minden érdekelne a nyulakkal kapcsolatban. :)
2011. máj. 26. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem 1 oroszlánfejű törpém van, kertbe csak ölbe szoktam kivinni, így is frászt kap a kutyától. Gondoltam rá, hogy szerzek neki egy ketrecet, de ahhoz előbb pénz kell. Szerintem iszonyat okos állat, nem is gondolnád, amíg nem ismersz meg egyet. Követ mint egy kutya, ha nem foglalkozol vele (pl anyum amikor főz) akkor belecsíp a lábadba, hogy hey, én is itt vagyok. Iszonyat szelíd, bár miután kiengedem, kb 1 óráig nem lehet megfogni, élvezi, hogy futhat. Nem szokott egész nap kint lenni, mert nagyon rossz, amikor már unja, és elkezd rágni. Ebből kifolyólag a törődést is nagyon igényli.


Enni füvet szokott kapni, tyúkhúrt, pitypang levelet, kelbimbó levelet, uborkát. Szárazat meg boltban kapható nyúltápot, ezeket esténként, széna pedig egész nap van előtte.

2011. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jajj de aranyos lehet a nyuszid! :)

Köszönöm, hogy leírtad véleményed, nagyon sokat segítettél!:) Akkor szerintem hamarosan be is szerzek a nyuszit! :)

2011. máj. 26. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon okosak :)

Az enyém 1 nap alatt szobatiszta lett!

Tényleg követ, ha hívom a nevén, odajön hozzám :))

Az enyém nagyon szereti ha a nyakamba ülhet meg ha simogatom :)

2011. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De készülj fel, hogy hattttalmas türelem és idő kell rá. Én örökbe fogadtam az enyém, eleinte szobatiszta volt, aztán nem. Végül rászokott a cicák homokjára, addig hiába csináltam bármit, szétbogyózott, és a szobámba pisilt. Pedig mindent megtettünk, hogy újra szobatiszta legyen, de magától visszaszokott.


Illetve a rágás. Nálunk azért nincs mindig kiengedve. Ha benne van a kisördög, akkor nagyon rossz tud lenni. Szóval készülj fel, hogy nem mindig aranyos, de ha foglalkozol vele sok örömöd lesz benne :)


Első voltam.

2011. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ketrecet mindenképp szerezz be!!

100x50-es et !!

legyen 1 holland törpenyuszid (sokkal kisebb mint a többi)

kaja:SZÉNA , zöldségek .nyúltáp...friss víz

de arra is gondolnod lekk hogy akár 8 évig is élhet, csomó oltás is kell....ja meg TÖRŐDÉS naponta minimum 2-4 órát lekk ketrecen kívül lennie meg még 3 órát azon kívül is kell vele foglalkozni....

2011. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2 kis barna törpenyuszink van, egy lány meg egy fiú. A fiú már ivartalanított, félig oroszlánfejű, félig holland. A lányt a közeljövőben visszük az állatorvoshoz, ő nagyrészt holland törpenyúl, de van benne egy kis házinyúl vér, mert 2,6 kiló, és nem kövér. A fiú 1,8 kiló. 1,5 évesek mindketten. Nagyon okosak a nyuszik, szelídek és ragaszkodók. Persze nem mint egy kutya, de megvan a magukhoz való eszük. A mieink megismernek minket, hallgatnak a nevükre, odajönnek hozzánk, felkéredzkednek vagy felugranak az ölünkbe, simogatást kérnek, nyalogatnak. Sok törődést és foglalkozást igényelnek, nagyon szeretik, ha játszanak, foglalkoznak velük. Kertbe csak karámba tesszük ki őket, mert nagy kutyánk is van, egyébként ha jó a kerítés, nincs kutya-macska, egész nap kint lehetnek. Szénát (75%), tápot(5%) és zöldséget, gyümölcsöt (20%) esznek.
2011. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyar óriás különböző törpenyulak és még sok más fajta.

kb 50-80 db(tenyészállat)

igen

baromira okosak én megtanítottam arra, hogy akadályt ugorjon és ha nem kapcsolom be a biztonsági zárat kinyitják az ajtót.Nem ketrecben vannak hanem egy rési istállóban éjszaka napközben egy elkerített részen az udvaron.

szénát, takarmányrépát, kukoricát nyúltápot, füvet ill. kevés kenyeret az anyanyulak (segíti a tej képződést).

Nagyon szelidek és rengeteget kell velük foglalkozni.

És ha nyuszit akarsz tartani készülj fel anyagilag is minden évben oltatni és féreghajtóztatni kell őket. Én már megjáram egy évben nem voltak le oltva kb 40 nyúl pusztult bele a myxamatózisba!!

Úgyhogy sok szerencsét!! :))

2011. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!