Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim fenekére ráragadt...

Miss Endzsi kérdése:

A nyuszim fenekére ráragadt egy kis gumóban a széklete. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Az lágybélsàr. Véletlenül beleült, belekente a szőrébe.

Nem szokta meghagyni máskor? Mert ha igen, akkor valami nem tökéletes az etetésével. De ha csak egyszer-egyszer fordul elő, az még nem nagy gond. Kapott most valami újat, többet valamiből?

Hány éves a nyuszi? Idősebb nyulak már előfordulhat hogy nem érik el magukat rendesen, nem olyan hajlékonyak.

2019. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 éves bak nyuszi. Leginkább tápot eszik, kis lucernával keverve. Nem nagyon szereti a szénát, mert itt csak gyenge minőségűt kapni, azt nem nagyon eszi.
2019. jan. 14. 22:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamint, soha nem ette meg a nedves ételeket. Csak szárított formában hajlandó megenni.
2019. jan. 14. 22:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Szoktam látni, hogy megeszi a vitaminos kakiját, de nem mindig.
2019. jan. 14. 22:22
 5/9 anonim ***** válasza:

A széna ( nyáron szoktatás után fű is lehet) pedig nagyon fontos. Sajnos igen válogatósak tudnak lenni, nagyon fontos lenne pedig, hogy egyen, az emésztése, a fogai szempontjából is. Keresgélni kell, sok félét kipróbálni. Nem bántani akarlak, de nem kellene belenyugodni abba, hogy nem szereti és kész.

Neten lehet rendelni csomó félét. Vagy pl. én tegnap beültem munka után a kocsiba és elmentem 70 km-re a fressnapfba, mert ott szoktam neki az egyik fajta szénát venni, ő többfélét kap keverve. (De busszal vagy akármivel is elmennék).

Szóval azt javaslom, próbálj ki több féle szénát is, valamelyik csak bejön. Ha tudsz házi szénát szerezni, azzal is érdemes megpróbálkozni, azt általában szokták szeretni.

A lucernát pedig nagyon minimumra kellene csökkenteni, mert egyrészt nem egészséges nagy mennyiségben, másrészt könnyen lehet, hogy azért nem eszik normális szénát.

2019. jan. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szénát pedig ennie kell. Anélkül tönkre megy az emésztése és a fogai túlnőnek.

Lucerna viszont hízlaló nagyon. Abból 3 naponta 1-2 szál bőven elég lenne. Tápból meg vegyetek neki Versele Laga Cuni Complete Adult-ot és abból napi 8-10 szem. HA ez így okés akkor rá fog ugrani a szénára.

2019. jan. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nem nyugodtam bele, mindig van más milyen fajta szénája, eszegeti, de nem úgy, mint más nyulak.

Igaz, rendelésre még nem is gondoltam. Köszi.

2019. jan. 15. 07:10
 8/9 A kérdező kommentje:
ÉS ha széna helyett csak kimérős fajtájú füveket kapna? Azt nagyon szereti.
2019. jan. 15. 07:11
 9/9 BlackLove ***** válasza:
Lépj be a Facebookon létrehozott több ezres nyuszis csoportba. A neve: Törpenyuszisok
2019. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!