Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom megállapítani, ,...

VTimi30 kérdése:

Honnan tudom megállapítani, , hogy vemhes a nyuszim? Illetve mik a jelei?

Figyelt kérdés
Másfél hete vettem egy tenyésztőtől két nyuszi párt, 6,5 hónaposak. Azt mondta együtt tartotta őket dec.óta, és tuti nem lehet kisnyuszi..de amikor elhoztuk,már aznap este próbált a fiú a lányra ugrálni, de ő menekül előle, morgott is. Azóta már a fiú ivartalanítva lett, az is volt a cél, de félek, hogy már esetleg vemhes. Azóta is folyamatosan piszkálja még, ugrálna..a lánynak ma kitapogattam a hasát óvatosan, és kis dudorokat éreztem. De én ugye nem értek hozzá. A dokink leghamarabb jöv.héten tud uh-ot csinàlni neki. A héten megoldódik már az is, hogy a fiút külön tegyem tőle.
2019. febr. 6. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyik nyuszi sincs ivartalanítva, akkor a lány nyúl akár pár perc alatt is "teherbe tud esni". Nem hinném, hogy ahonnan vetted, az tényleg tenyésztő volt. Tenyésztő nem ad el lány és fiú nyuszit egybe. Hacsak nem nemzőképtelen a hím nyúl, akkor biztos, hogy vemhes a lány nyuszi. De biztosat csak az orvos tud mondani.
2019. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Téged átvertek. Tenyésztő nem adja a nyulait ilyen tudatlan szaporítónak, mint te...
2019. febr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves 2.Nem vagyok szaporító, nem is akartam az lenni, ezért lett ivartalanítva a fiú, Amint lehetett..azt pedig 6 hónapos kor után lehet! Eredetileg egy kislányt akartunk csak, de azt mondta annyira imádják egymást,(ami tény is), hogy nincs szíve külön választani őket, és nekünk sem volt! Azt mondta nála nem ugrált rá, itt csak probálkozott, a lány nem engedte, és 3 napon belűl ivartalanítottuk is!
2019. febr. 7. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!