Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Be lehet tanítani egy tengerim...

Be lehet tanítani egy tengerimalacot? és ha igen akkor van oylan oldal a neten ami tanácsot ad ehhez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 8. 20:00
 1/7 A kérdező kommentje:
*olyan
2008. nov. 8. 20:15
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
a tengerimalac nem egy kiskutya hogy be lehessen tanítani
2008. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Klikkertréning, az még az aranyhalaknak is bevált :)

Javaslom a [link] -t megnézni. Bár elsősorban kutyákkal foglalkoznak, a módszer univerzális, kis kreativitással szerintem a malacnál is beválhat :)

2008. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Tengerimalacot betanítani??? :) Nekem van 4 malacom, nem lehet őket idomítani, viszont hozzá lehet szokatni őket egy-két dologhoz. Pl a jólismert zacskócsörgésre a válaszvisítás, meg ami hang még kapcsolatos a kajával. Meg ránevelhetőek arra, hogy amíg a gazdi alszik, addig ne visítsanak kaja után mert úgysem kapnak... :) De akkora az agyuk, mint egy babszem, szóval szerintem az idomításnak nem sok esélye van.
2008. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egy lángész állat, de attól függetlenül tüneményes jószágok, imádom őket. Nekem évek óta vannak, most épp négy.

Inkább csak megszoknak dolgokat, nem megtanulnak. Tudják, hogy reggel 7 körül és este 7-8 körül van kaja, közben nem is kérnek. Tudják, hogy a hűtő fiókjából kapják a kaját, ha azt meghallják, egyből rázendítenek.

Ezen kívül ismerik a "szagomat", másoktól félnek, vagy nem engedik úgy simogatni magukat.

Volt egy malacom régebben, ő sokat volt kint, és azt tudta, hogy a szobából nem mehet ki, ha a küszöbhöz ért, mindig rászóltam, és elvettem onnan, aztán már inkább oda se ment. De szerintem ez inkább megszokás volt, mint megtanulás.

2008. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem első dolgom az volt a cocival hogy megtanítottam önitatóból inni, mert a vizestálját vagy felborította vagy betemette. almával bekentem az önitató golyós végét és először csak rágta de ahogy rájött hogy víz jön belőle azóta csak nyalogatja. 2 nap alatt megtanulta. ismeri a szénás zacsi hangját, a szemeteszsacskóét, a hűtőjét a kajásdobozét. szerintem tanítható de nem idomítható
2008. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyértelmű, hogy be lehet tanítani.Nagyon okosak szerintem.Én megtanítottam rá, hogy csak akkor fog ubit, vagy egyéb fimon csemegét kapni, ha megfordul a tengelye körül.Sokszor már akkor pörög aranyom, ha hallja hogy vágom az ubit.Csak annyit mondok neki, hogy fordulj és már csinálja is. Mindenhova jön utánam,ha szólok neki, hogy gyere.Ha mondom neki, hogy hol a helyed? Menj a helyedre már benn is van a ketrecben.Abszolút nagyon is okosak és taníthatóak, csak foglalkozni kell velük és tanitani őket. De még sorolhatnám...
2008. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!