Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha megcsípi a szúnyog a...

Ha megcsípi a szúnyog a nyuszit hullik a füléről a szőre? Lent:

Figyelt kérdés

tehát, mielőtt rossz gazdának tartanátok, imádom a nyuszikat, bár most csak egy van, másfél éve. Természetesen elvittem orvoshoz hogy oltsa be vadkór ellen de azt mondta hogy csak 20 adagos vakcinája van, és ha felbontja azonnal el kell használni. Rám akarta tukmálni a 20 adagot, 2500 ftért... Nem tudtam 19 nyulat még összeszedni.. Mondta hogy kenjük be gázolajjal a nyúlházat. Be is kentük, de elkezdett hullani a szőre. Szúnyog miatt vagy esetleg csak vmi más??? :(

Köszönöm


2010. júl. 2. 10:49
 1/8 A kérdező kommentje:
U.i: eszik, iszik, nem látszik rjta különösebb baj. Néztem a tüneteket ott nem volt a felsorolásba a szőrhullás. Hátha ti többet tudtok.
2010. júl. 2. 10:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Bekentétek gázolajjal a házát? És csodálkozol hogy hullik a szőre?
2010. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Be. Mert ezt mondta.

De nem azt mondtam hogy utána kezdett el hullani. Már előtte is hullott.

2010. júl. 2. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:

No várj csak! Gázolajat ajánlott az orvos?, azt nem mondta hogy gyújtsátok fel, mivel a füst elriasztja a szúnyogokat?!

Na most vagy a kérdező csak viccel (ha-ha), vagy az orvos nem normális. Mi az a vadkór? Van már egyes kiszerelésű vakcina és kombinált is (RHD+myxo). Vidd be városba beoltatni a nyulat, a gázolajat meg szedd le a nyúlházról.

2010. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Atkás lehet a füle a nyuszinak, vidd el egy igazi állatorvoshoz, majd ő ad rá cseppet. (az előbbi voltam)
2010. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem viccelek hé! :)

Nem taknyos 14 éves vagyok.

Eskü gázolajat mondott, de csak az ajtókeretet kentem be, és télleg nincs szúnyog.

Egyszer már volt atkás a füle azt kikezeltem, belül sebes volt neki.

2 orvosnál is voltam, és csak 20as kiszerelésű vakciájuk volt.

Persze, akinek meg egy vagy 3 nyula van az dögöljön meg.

2010. júl. 2. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az is lehet, hogy gombás fertőzése van.

Tudom, hogy drága, de mixo ellen mindenképp oltasd be. Ha megkapja, csúnya halála lesz! Akkor már nem tudod megmenteni. Végig kell nézned ahogy a nyuszid elpusztul. :((( A sok eső miatt sok a szúnyog is. Nagyon nagy rá az esély, hogy egy fertőzött szúnyog megcsípi. :( Ha nincsenek még dudorok az orrán (első tünet) és a fülén (kör alakban hullik ki a szőr azon a területen) akkor még talán menthető. A vírus lappangási ideje 2 hét. Az védőoltásnak is kell 2 hét, hogy hasson. Ha már fertőzött, nem lehet beadni az oltást.


30/L

2010. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát a füle tövénél kezdett hullani, és megy felfelé... Elég megfognom a szőrt már jön is ki... :( Remélem nem szúnyogcsipés, úgy szeretem.
2010. júl. 3. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!