Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tartsam a mosómedvét?

Hogyan tartsam a mosómedvét?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy mosómedvét. De nem tudom, hogy hogyan kell tartani, hogy ne szökjön el.

Kis ketrecben nem szeretném. Egy nagy ketrec felépítése viszont sokba kerül

Viszont van egy 1000 m2-es kertrészünk, ahol semmi nincs, csak 1-2 fa, meg egy kisebb épület. Arra gondoltam, hogy esetleg villanypásztorral körbekerítenénk. Így nem lógna meg? (Mielőtt valaki félreértené, nem erős áramot vezetnénk bele, csak úgy, mint amikor a birkákat körbekerítik vele)


2008. nov. 9. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha beirod a google-ba hogy mosomedve tartasa akkor pontosan megtudsz mindent! Es ahol megveszed a mosomedvet ott ugyis kapsz hasznalati utasitast, mi is kaptunk hozza!
2008. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Neten nem sok mindent találtam, ezért kérdezem...

Ti hogy/hol tartjátok?

2008. nov. 9. 17:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó sűrű hálóval kell bekeríteni, mert elég kreatív és erős állat, kúszik, mászik, ás, ugrál, meg amit akarsz, csak hogy kiszabaduljon. Villanypásztor kizárt, hogy visszatartson egy ilyen viszonylag kicsi és mozgékony állatot, meg hát nehéz lenne belőni a megfelelő erősségű áramot. Emellett kellőképpen vad állatok szabadságvágytól fűtve sz*rnak ám a villanypásztorra, szétbontják a kerítést, és uzsgyi.


Egyébként én a helyedben inkább sehogy nem tartanék mosómacit. Mégiscsak vadállat, nem háziasították, csak berakták az állatkereskedésekbe, mert egzotikus és épp ezért jól lehet vele keresni... Nagy elkerített kertben talán nem szenvedne, csak neked nem lenne örömöd benne, mert nem foglalkozna veled; kis helyen meg lehet, hogy kedvelne, de megzakkanna szegény az unalomtól és a mozgáshiánytól. Nem háziállatnak való, én mondom. Olyan, mintha barnamedvét akarnál a kertbe - tökéletesen felesleges.

Arról nem is beszélve, hogy mit csinálsz vele, ha "nem jön be"? Gondolom, kevés menhely fogad be mosómedvét, kiengedni meg kész gyilkosság. Annyi állat van, amelyik hozzászokott már az emberi környezethez, miért nem jók azok...?

2008. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
A mosómedve nem háziállat hogy csak ugy egy kis ketben be legyen csukva.Vegyél helyette inkább kiskutyát vagy macskát.Ha egzotikus állatot akarsz akor meg inkább vadászgörényt.
2008. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kösz, de nekem kutya meg macska véletlenül se kell. Amúgy meg ha azt nézzük a papagáj se háziállat, meg még sok más állat se, és mégis tartják otthon. A kutya is vadállat volt valamikor, most meg sok helyen kis panellakásban él (ami állatkínzás). Én meg egy 1000 m2-es "kis" kertet akarok neki csinálni, nem hiszem, hogy ez kínzás kategória lenne.
2008. nov. 9. 21:01
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Oké, de a kutyának volt párezer éve ideszokni a mellénk, a papagáj meg nem az a mozgékony típus, és nem mellesleg elvan lakásban is, emberek között, és nem fogja szétkapni, mint a mosómaci.
2008. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ki akarja lakásban tartani? Állat nem való lakásba. Nem vagyok én állatkínzó...
2008. nov. 10. 11:32
 8/11 anonim válasza:
64%
És télen v egy nagyobb fagynál?
2008. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
A mosómedve vadállat.....ezt tiszteletben kellene tartania a hülye embeeknek...háziasítottuk a kutyát és macskát is, pont azért hogy legyen kkedvtelésből tartott állata az embernek...sajnos rájuk sem tudunk eléggé vigyázni, megbecsülni..tisztelet a kivételnek
2008. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Mosógépben
2008. nov. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!