Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a velemenyetek a vadaszgore...

Mi a velemenyetek a vadaszgorenyekrol?

Figyelt kérdés

Azt szeretnem megtudni,hogy mennyibe kerulnek,korulbelol...es mikor hazavitetek oket akkor elore "vadak"voltak-e?Konnyen szeliditettetek meg oket?Es mi van az ivartalanitassal?Ti csinlatatok ilyent?Meseljetek el!!!Hany gorenyetek van...tanacsos csak egyet tartani?Es olyan ketrec jo neki mint peldaul egy horcsognek?Termeszetesen kicsit nagyob?Meddig elnek ha nincs semmilyen betegseguk?Hany eveog?



Elore is koszi a valaszokat!!!


2010. júl. 2. 14:07
 1/6 A kérdező kommentje:
evig*
2010. júl. 2. 14:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én görényem szelíd volt, amikor megvettük kb. 5 hónaposan. Ha vadászgörényt szeretnél, akkor jó tenyésztőtől vedd, mert ott egészségesek és általában kézhez is szoktatják őket.

Nagy ketrece legyen, mert kell bele alomtál és általában függő ágy is, de minden nap vedd ki és járj vele sétálni.

Ha nem akarod tenyészteni ( gondolom nem): akkor ivartalanítsd. A hímek kevésbé lesznek büdösek, a nőstényeknél pedig ha nem pároztatod be a tüzelésnél, akkor túltüzel, ami az állat halálához vezet.

Egyébként nagyon aranyosak és viccesek, csak sokan félnek tőlük.

2010. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vadászgörény szuper állat a felnőtteknek!Én törzskönyves görit vettem 15 ezerért,és kötelező volt az ivartalanítás!Semmi gond nem volt!Ajánlanám mindenkinek aki nem akarja tenyészteni a görijét!Változó,hogy ha megveszed, mennyire szelíd!Minedn görény más személyiség, pont mint az emberek!Én vettem egy második görit is ,hogy ha nincs sok időm, akkor sem legyen magányos!Nagyon jól elvannak!Kb:10 évig élhetnek!Kéazülj fel mindenből, mielőtt beszerzed!Nem mindegy mit adsz neki enni!Az általad említett ketrec megfelel, ha nayg és a lakásban lesz!Mert kinti tartásra ez nagyon nem bitztonságo, mert bármelyik kutya betörhet hozzá!És bizony a görik is elég ügyesen szöknek!Készülj fel, hoyg még a fiókokat is képesek kihúzni!Sok sikert és örömet kívánok, ha görénytartó leszel!!
2010. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat..meg azt szeretnem,hogy egy ivartalanitas,hogy zajlik?Vigyem el allatorvoshoz?S azert mennyit kell fizetni?Mindennapos dolog ez vagy eleg ritka egy orvosnak?
2010. júl. 2. 17:12
 5/6 anonim válasza:
Az ivartalanításhoz el kell vinned állatorvoshoz, szerintem egyre gyakoribb, hogy ivartalanítják a görényeiket a tulajdonosok. Én két éve ivartalanítattam a fiú görényemet, akkor került 7000 Ft - ba.
2010. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a nőstényt 2 éve 5000 Ft-ért csinálták. Ha szerencséd van, akkor kifogsz ivartalanítási akciót és megcsinálják annyiért, mint egy cicát :)

Viszont fontos, hogy tájékozódj előre. Nem minden orvos ért a görényekhez. Amelyik városban laksz, jól nézz körül és keress fel olyan honlapokat, ahol más görénytartók is tudnak tanácsot adni neked.

2010. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!