Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen friss gyümölcsöt...

Milyen friss gyümölcsöt zöldséget lehet adni a csincsilláknak?

Figyelt kérdés

Légyszives csak olyanok válaszoljanak akik tényleg értenek a csincsillákhoz vagy van neki is.

Előre is köszönöm a segítséget.


2010. júl. 2. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Répát, karalábét, almát, diót, mogyorót, szotyit, tökmagot, de egyénfüggő, hogy melyik mit szeret jobban. Nálunk az egyik az odavan az almáért, a másik csak épp hogy megeszi. A káposzta torzsát, a karalábé levelét viszont mindketten imádják. Ami még ízlik nekik (de nem egészséges, úgyhogy max. fél évente adj neki egy nagyon picit) mogyorós csokiból a mogyorót pici csokibevonattal, csokis kukoricapehely, stb.
2010. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mieink megőrülnek a mazsoláért. Ha beteszünk egy kicsit, egyből rátámadnak. Egyébként a csincsillák más rágcsálókkal ellentétben inkább a szárított, aszalt gyümölcsöket kedvelik. Én csak szárított almakarikát és mazsolát adok a táp mellé (amiben szintén sok szárított gyümölcs van) és persze vizet! :-)
2010. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyémmel úgy tapasztaltam hogy bár megőrül a lédús gyümikért, zöldségért(alma, kígyóubi), de sajnos fosik tőlük, így inkább nem adtunk neki, amit nem ismer nem fáj alapon. Viszont mindez mehet aszalva, szárítva.
2010. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Versele Laga chinchilla Nature tápot kapják csak nekem azzal az a bajom, h csak nasi van benne táp pedig semmi.

Az jó szerintetek ha keverek bele nekik (persze csak fokozatosan) Vitakraft tápot mert az viszont csak táp?

2010. júl. 2. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tényleg ezt ki is felejtettem. Kisállatos boltokban (nem a reklám helye, de nagyobbakra gondoltam) ahol magadnak méred ki és cimkézed, ott találsz mindenféle tápot. Én vagyok úgy vele, hogy egy pici nyúltápot, egy kevés hörcsögtápot, egy pici csincsilla tápot veszek, aztán kiválogatja magának ami kell. Ha konkrétan csincsilla tápot veszek (előre csomagolt) nagyon sok mindent otthagynak belőle.
2010. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, az lenne a legjobb, ha fokozatosan átszoktatnád olyan eleségre, amiben egyáltalán nincs nasi, csak rendes táp. Így nem fordulhat elő, hogy csak a fincsit eszik meg, és amire tényleg szükségük lenne, azt otthagyják, vagy a gazdi kidobja, "mert úgyse eszik meg".

Friss zöldségek, gyümölcsök: mivel a csincsilla az eredeti élőhelyén nemigen jutott ilyesmihez, nincs is úgy hozzászokva az emésztésük. Bőven elég, ha naponta kapnak egy kis kocka almát vagy répát, de karalábét, salátát, káposztát semmiképp nem ajánlom! Felpuffadhatnak, a saláta ráadásul szénné van trágyáza. Ha mindenképp valami zöldet akasrz nekik adni, szedhetsz pitypanglevelet vagy tyúkhúrt (persze nem forgalmas, kutyás helyről, legjobb vidékről, vagy saját kertből), amit mosás és fonnyasztás után adhatsz nekik jutalomfalatként. Illetve még nasinak kaphatnak puffasztott kölest, bulátát, szentjánoskenyeret, de csak napi pár szemet, kézből, mert ha egész nap előttük van, akkor megint ugyanott tartunk, hogy nem eszi a rendes tápot. Aszalt gyümölcsöket, mazsolát inkább csak ünnepnapokon, a magas cukortartalom miatt.

Első, neked is azt javasolnám, hogy szoktasd rá őket egy normális csincsillatápra, de ez a kicsit ebből, kicsit abból recept nem éppen jó ötlet, a fentebb írtak miatt. ráadásul a hörcsögtápban (legalábbis a valamirevalókban) túl sok fehérje van, nem egészséges a csineknek.


Ja, és ami még nagyon fontos, a SZÉNA. Ez mindig legyen a csinek előtt.

2010. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

9:08-as nak. A Fressnapfra gondolsz mert ott szoktam vásárolni de ott csak nyuszi kaja van meg általános rágcsálós kimérősben. Egyébként a másik csinimnek vettem néha egy kis nyuszi kaját azt szerette.

Dupla rudat is mindig nyuszisat szoktam venni. Vitakraft XXL nyuszisat azt a másik nagyon szerette.

2010. júl. 3. 21:51
 8/9 A kérdező kommentje:

Az alma mindegy, h milyen vagy meg van, h melyik jó nekik?


Bocsi, h ilyen hülyeségeket kérdezek de az a csinim aki nem rég halt meg 10 évesen nem szeretett semmilyen friss dolgot és már nem emlékszem régen mivel próbálkoztam.

2010. júl. 3. 21:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen fajta alma, de ha hozzá tudsz jutni, akkor legjobb, ha bio vagy saját termesztésű. De akkor se kell kétségbe esni, ha nem szeretik a frisset. Ha (jó minőségű) tápot, szénát és vizet kapnak, akkor már mindenük megvan, hogy egészséges csincsillák legyenek. :) Minden egyéb már csak nasi.

Előző voltam.

2010. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!