Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek deguja van, esetleg...

Akinek deguja van, esetleg 2fiú, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Van 2 degum! Mindkettő fiú. Amikor megkaptam őket karácsonyra akkor csak az egyik volt meg és mellé egy lányt kaptam. Amint megszületett a 6pici, sajnos el kellett ajándékoznunk de cserébe kaptam még egy fiút, hogy a másik ne legyen egyedül. Így van most jelenleg 2 fiú.

Az elején nagyon sokat összeverekedtek, de megszokták egymást és komolyabban egyik sem sérült meg sohasem. Most akármilyen jól megvannak egymás mellett, amikor enni adok nekik egyből verekednek. Próbáltuk, hogy 2külön tálkába adunk nekik de mind a kettő ugyan abból akar enni mindig.

Akinek van deguja írja már meg, hogy neki is előfordult e ez. Mit lehet tenni? Előre is köszönöm!


2010. júl. 5. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem két fiú degum van, de soha nem verekedtek mivel testvérek.

Viszont érthető miért csinálják: el akarják dönteni, hogy ki az "alfahím". Valószínűleg csak egy szimpla rivalizálás. Ilyen nekem is szokott lenni de nem verekedésnek nevezném, inkább csak játéknak: felállnak két lábra, egymással szemben, és elkezdik taszigálni a másikat. Amelyik először visszaesik két lábra, az elkotródik, a másik meg kicsit megkergeti. Aztán megint szembeszállnak stb.

Úgyhogy ha nem olyan durván veszekednek, akkor ne nagyon csinálj velük semmit, majd eldöntik ők, ki az úr a háznál. De ha odáig fajul, hogy esetleg vérzik valamelyik, akkor azt ajánlom: rakj be nekik egy üveglapot ezzel kettéválasztva a ketrecet, amíg megnem békélnek (tehát nem morognak egymás felé kapkodva az üveglap 2 oldalán).

Remélem segíthettem :-)

2010. júl. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Egyenlőre még nem mondanám durvának a "verekedést". Egyiksem vérzett még eddig. Csak annyira megijedek mikor hallom ahogy egymásnak esnek. Iszonyat hangosak olyankor. :( Ez mindig csak evésnél van. Együtt alszanak, játszanak. Csak az evésnél kikelnek magukból. :S

2010. júl. 5. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!