Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Meg fog halni a...

Segítség! Meg fog halni a nyuszim? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Törpenyuszijaink vannak, amiket ki szoktunk tenni az udvarra, ha jó az idő, persze ketrecben. Amikor megetettem, az egyik kiszökött, és szerintem fürtös gyöngyikét rágott meg. Azt olvastam, hogy ez mérgező, azonban már több órája történt ez, az állatorvost pedig nem tudtam elérni. Mit tegyek? Állatoknak is mérgező? Előre is köszönöm!

2019. máj. 19. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Úgy tudom, hogy a nyulaknak is mérgező, de nem feltétlenül halálosan. Gondolom az adagtól is függ. Másik állatorvos esetleg?
2019. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

[link]

Itt néztem egyébként.

2019. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az a gond, hogy akiket hívtam, sajnos senki sem veszi fel a telefont, ügyelet meg elvileg nincs. Azóta folyamatosan figyelem a nyuszit, elég vidámnak tűnik, nem látszik rajta semmi. Szerencsére nem rágott belőle sokat, de sajnos nem lehet tudni, hogy az a mennyiség hogy hat rá, amíg nem sikerült visszaterelni a ketrecbe, addig is próbáltam elhessegetni a virágoktól, de egy harapást pont láttam. :(
2019. máj. 19. 16:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Végülis nem beszélünk nagy adagról, én egy harapást láttam biztosan, és mivel főleg füves részen fogócskázott velem, nem hiszem, hogy többet evett volna belőle, ezért nagyon maximum 2-3 harapásról lehet szó.
2019. máj. 19. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem volt veszélyes a számára az a növény. Nem hülyék az állatok, a vadonban sem esznek meg olyan dolgokat ami nem jó nekik (tekintsünk el itt most gy-két bolond kutyától akik egészben falnak fel gyógyszeres dobozokat és hasonlókat...)

Figyelgesd szénázik és iszik e, ha nem kezd gubbasztani semmi gond nem lesz. Szerintem már megtörtént volna a baj, ha lett volna.

2019. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Esetleg keress olyan állatorvosi rendelőt/klinikát, ahova tudnátok menni. Nem lesz egyszerű, mert mindenhol ügyelet van a hétvége miatt, és sajnos nincs mindenhol nyuszis szakorvos. De mivel Google a barátod, ki lesz írva elérhetőség, és be tudsz telefonálni, hogy tudnak-e egyáltalán fogadni.
2019. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dél környékén történt ez. Az előbb adtam neki enni, elég vidám, ugrándozik, az étvágya is jó, evett rendesen, és ivott is. Ahogy meghallotta a tápos doboz hangját, majd kiugrott megint a ketrecből. Köszönöm szépen a válaszod, figyelni fogok rá!
2019. máj. 19. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még azzal tudsz segíteni, ha sokat eteted(széna, fű), mivel csak egy irányba tud belőlük távozni a kaja, fel lehet gyorsítani, hogy minél kevesebb ideig legyen a szervezetében. De persze ez nem csodaszer, ha tudsz, mindenképp kérdezz meg orvost.
2019. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azóta többet etettem, szénát és füvet is evett, elég sokat iszik, még mindig nagyon vidám, úgyhogy reménykedek.
2019. máj. 19. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!