Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fa mókuskerék tényleg...

A fa mókuskerék tényleg halkabb mint a többi nem fa fajtájú?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos hörcsögöm (aranyhörcsög) és szeretnék neki venni egy halkabb mókuskereket, mert ami most van az éjszaka hangos és párom nem nagyon tud tőle aludni. Láttam ezt a AniOne mókuskereket a Fressnapfban és ott azt írták, hogy az zajmentes. Lehet nekik hinni?

Illetve egy aranyhörcsögnek mekkora kell ebből, elég neki a 20cm-s vagy vegyem meg a 30ast?

Köszönöm a segítséget előre is :)



2019. máj. 25. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

30ast vegyél, a kisebben hajlik a gerince

( [link] - itt mindent megtalálasz a hörcsögökkel kapcsolatban.)


Nekem Anione kerekem van törpéknél és nem zajol. Bár nem tudom van e összefüggés ilyen szempontból.

2019. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megnézem a linket :)

Akkor gondolom a 20as a törpehörcsögnek jó inkább.

2019. máj. 25. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, ha szereti jelölni, nem tudom, hogy tudod tisztítani. Én ezt használom (vagyis ebből a 20-ast, törpének):

[link]

Van 33-as is.

2019. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha hajlamos futás közben belekakilni/pisilni akkor felejtsd el mert nem jön ki belőle a szag. Nekem rendes fém kerekem volt, kb hetente étolajjal megolajoztam és akkor nem volt hangja :)
2019. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

4: Fém kereket nem szabad használni mert veszélyes.

1., Az ollós kialakíts miatt megsérülhet amikor kijön belőle

2., A rácsos felület miatt kialakulhat a bumblefoot

3., A rácsos felület miatt eltörhet a lába

2019. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
A fa kereket ecetes vízzel kell szivaccsal megtakarítani, akkor teljesen szagtalan lesz pisi után is. :) És tényleg halk. Én Trixie fa kerekeket árulok. Eddig kb 150 db-ot adtam el (a Hörcsögmentés támogatói termékei). Volt köztük hangosabb, de a legtöbb halk. Én 5 ilyen kerék mellett alszok.
2019. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokazt. Rácsos kereke is van, de nem tettem be neki a ketrecbe mert féltem, hogy amilyen pici mellé lép és baja lesz, de akkor inkább ki is dobom. :)

Megpróbáljuk a fa változatot, még nem pisilt a mostani kerekébe ami benn van nála, kakilni sem láttam még ott.

Az ecet szaga nem fogja zavarni őt?

2019. máj. 26. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Az ecetszag nem fog rajta érződni, mert elpárolog.
2019. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!