Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SZeretettből harabdál a...

SZeretettből harabdál a kutyám? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kutyám 9 hónapos border collie és kan.Minden nap foglalkozok vele sétáltatom hetente minimum 2x és van sok játéka.Tanul új trükköket pontosan 26-ot tud.Szeret velem lenni és énis szeretem őt.De mégis gyengéden harapdál.Úgy hallottam hogy ezt ilyenkor szeretetből teszik a kutyák.Szerintetek nekem ezt szeretetből teszi?
2019. aug. 26. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Játszik.
2019. aug. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha figyelsz a kutyára választ kapsz.

Ha a testbeszéde "boldog" akkor igen

Ha nem, akkor "figyekmeztetés", vagy "figyelj rám"

Mindkét esetben célszerű tiltani, mert az emberi bőr sokkal sérülékenyebb, mint a kutyáé, ezért véletlenül is okozhat sérülést.

2019. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!Megnézem legközelebb hogy milyen a testbeszéde!
2019. aug. 26. 11:57
 4/8 anonim válasza:
0%
A macskáknál egy szeretet nyelv a harapdálás, a kutyákhoz ugyan nem értek annyira, de gondolom igen, mivel ezek nem fájdalmas harapások...
2019. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem szeretetből teszi és teli van energiával.


Egy border collie esetében úgy érzem kevés a mozgás a leírásod alapján.

MINDEN NAP el kellene vinni és nem csak pórázon sétálni, hanem futtatni. Egy nap legalább 2-3 óra intenzív mozgásra lenne szüksége, ezen felül munkakutya, iszonyú agyi fárasztást igényel, illő lenne vele valami intenzív kutyás sportot művelni.

2019. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk a kedvenc hobbink az apportírozás és sokszor 1 vagy másfél órát apportozunk de ha futni is kell vele akkor nem bánom azt is csinálhatunk!
2019. aug. 26. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Ez a fajta gyenged harapas a kutyaknal az "olelest" testesitheti meg. Ragaszkodas kifejezese is lehet. Nalunk is van, hogy finoman rafog az alkaromra, aztan osszevissza nyal, mikozben csoval.
2019. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
32%
Szerintem csak játszani akar, de ha látod hogy idegesen harap, akkor lehet hogy már nem játékból harapdál.
2019. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!