Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tappancsa megduzzadt...

A kutyám tappancsa megduzzadt és vörös az ujjai töve, megcsíphette valami?

Figyelt kérdés
Éjjel történhetett, mivel este még semmi baja sem volt, reggel viszont már sántított.

2019. aug. 27. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges,ezt mi innen nem tudhatjuk.Bele is állhatott valami ami gyulladást okozott vagy fel is sérthette valami.Üveg szilánk,élesebb fadarab,szálka is bele állhatott,növény tüskéje,sündisznó tüske..akármi okozhat duzzanatot és gyulladást.

Allergia is lehet akár.


Nézd meg neki,hogy van-e benne valami,látsz-e rajta csípést..Ha semmi akkor hívj fel egy orvost,nem kerül semmibe.Szólj,hogy mi történt és vagy mondják,hogy mit tegyél vele,vagy szólnak hogy vidd be és had nézzék meg mi baja.

2019. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet csípés is, de valószínű hogy toklász ment bele, elég gyakori. Egy egész fej teljesen bele tud állni a bőrbe és csúszik feljebb, gyulladást okozva. Ha már nem látod és nem tudod kiszedni, akkor irány az állatorvos.
2019. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Este megerkeztunk es semmi baja nem volt, ejszaka bent alszik es valamikor hajnalba hallottam hogy nyuszit halkan, azt hittem azert, mert nem engedtuk az agyba, ezert felhivtam magamhoz, reggel mikor kivittem pisilni, akkor meg mar santitott, azert sejtem, hogy valami megcsipte. Igazabol csak voros neki es duzzadt.
2019. aug. 27. 14:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Most ra néztem és összehasonlítás képpem ránéztem a másikra is és az is dagad neki
2019. aug. 27. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valami tüske áltt bele!
2019. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvos,akkor nem gyulladás.Allergiás reakció.

Valószínüleg csípésre,bár este szerintem nincs darázs és méhecske.

2019. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Előfordulhat, hogy valamikor napközben csípte meg és este jött ki a tüneg amikr nyüszített?
2019. aug. 27. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Most őszintén,nem mindegy mikor történt?

Csak az a lényeg,hogy megtörtént és kezelni kell.Nem fogja kérdezni az orvos,hogy mióta van úgy,mert ő is meg tudja állapítani ha rá néz. :D

Valószínüleg amikor nyüszített csak nyalta vagy rágta a már dagadó lábát.Vagy megpróbált ráállni.Ha fáj a kutya testrésze vagy megsérül nyalogatja.

2019. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A kutyák mancsvédelmére nagyon oda kell figyelni! Nyáron a forró beton, télen a sózott, fagyott utak is komoly fájdalmakat, sérüléseket tudnak okozni. Tudom, hogy az állatok alapvetően „mindentis” kibírnak, de ha lehet, érdemes őket megóvni a bajtól. Én a PetMED Mancs védőkrémet használom, és nagyon elégedett(ek) vagyunk! Tökéletesen megvédi a kis tappancsokat, ráadásul külön pozitívum, hogy csak természetes összetevőket tartalmaz. Télen is használni fogjuk.
2020. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!