Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat meg a kutyám...

Miért ugat meg a kutyám mindenkit?

Figyelt kérdés
Az a problémám ,hogy a kutyámat amikor sétáltatom mindig megugat mindenkit és tök kellemetlen...valami ötlet?

2019. aug. 29. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

szerintem egyértelmű hogy megugatja az idegeneket,

most szeressen meg mindenkit az utcán egyúttal a betőröt is vagy védje meg a házat?


A kutya nem fogja bekülönböztetni őket szerintem.

2019. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni kéne, de ha ötleted sincs mit csinálj, akkor menjetek kutyaiskolába.
2019. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Erről le kell szoktatni. Én úgy kezdenék hozzá, ha látom a kutyát, hogy izgatottá kezd válni, amikor meglát egy embert, abban a pillanatban megállnék vele, leültetném, korrigálnám, hogy nyugodjon le, és csak akkor folytatnám a sétát, ha ez megtörtént. De fontos, hogy más amikor látod rajta, hogy befeszül, akkor kell ezt meglépni.


Előbb-utóbb rájön, hogy csak akkor van séta, ha nyugodt marad.


Valószínűleg úgy érzi, hogy téged meg kell védenie mindenkitől és minden helyzetben.Ez azért lehet, mert nem érzi úgy, hogy te egy biztos vezető vagy, így ő hozza meg a döntéseket helyetted. Meg kell mutatni neki, hogy ez nem így van. Ez komolyabb problémákhoz is vezethet, ha ez munkálkodik a kutyában, szerintem hívj egy házhoz kijáró szakit és mutasd meg neki ezt a viselkedést, ő jobban el fogja tudni dönteni, hogy mi lehet az ok, és hogy hogyan kezeld.

2019. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ,első valszeg nem volt még kutyád
2019. aug. 31. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

De van kutyám ,még hozzá egy kaukázusi medveölő :D

A kutya azt érzi hogy meg kell védenie a gázdájat,nem értem mi3rt kéne erről leszoktatni.

Vidd olyan helyre ahol nincsenek emberek,mondjuk erdő vagy szántóföld és nem ugatja meg őket.


Nem értem minek kéne kutya iskolába küldeni csak azért hogy ne ugasson :)

Az a dolga hogy ugasson

2019. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem, nem az a dolga a kuzyának, hogy ugasson séta közben! Sőt, még otthon sem, csak akkor, ha tényleg fenyegetve van! A kutya "dolga" az, hogy kézben legyen tartva, ne zavarjon másokat és főleg ne legyen veszélyes senkire! De gondolom te az a fajta kis kisebbségi gyerek lehetsz, aki azon élvezkedik, ha a kutyája őrjöng mindenkire. Aztán ha majd egyszer elszakad a póráz és kárt, balesetet okoz, nem fog tetszeni, hogy bíróságra kell majd járnod és fizetned kell.


Kérdező, szocializációval és neveléssel kellene dolgoznotok. Gondolom nem csak ez az egy gond van, hanem millió másik is: nem hallgat rád, nem figyel rád, nem lehetne behívni, stb. Menjetek kutyasuliba!

2019. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Igaz is a betörőt is puszilgatnia kell.

2 házzal odébb is a kutyik puszilgatosak voltak aztán betörtek a házba mert a kutyák nem védtek semmit.

Pedig erre a tájékon névből sem ismert a rablás (Paks) és erre c*hányok sincsenek nagyon.


Ha jó a gazda megfelelő védelmet ad a kutyának ezért nem fog kiszökni a nyílt utcára,de látszik hogy két eszme ütközik itt.💁

A véleményem nem fog változni.

2019. szept. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért a saját terület védése és az egész park/utca fenyegetése között tegyünk már különbséget, mert ez egyáltalán nem ugyanaz!

Szerintem te sem gondolod komolyan, hogy az normális, amikor egy akár 60 kg-s kutya séta közben az utcán mindenkit (embert, állatot) megugat és a gazdája a póráz végén alig tudja visszatartani, hogy ne öljön meg senkit.

2019. szept. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kutyának nem az a dolga, hogy mindent és mindenkit bármilyen helyzetben megugasson!


Óriási problémához vezethet, ha a kutya úgy érzi, neki minden szituációban a gazda védelmére kell kelnie.


A saját terület védése és az utcán való gazdavédés nem ugyanaz a kávéház. Utóbbi nagyon nem frankó, ugyanis az azt jeleni, hogy a kutya irányít, ami veszélyes lehet.

2019. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kicsit elkalandoztatok :D
2019. szept. 4. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!