Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni akarok egy Amstaff...

Venni akarok egy Amstaff kiskutyát de bátyámnak van egy Dobermanja, szerintetek kijönne egymással a 2 kutya?

Figyelt kérdés

A Doberman 5 éves kan, jol nevelt és általában más kutyákkal jol kijön..... De én most szeretnék venni egy Amstaff(kan) kis kutyust és attol félek hogy nem birják majd egymást ...

Milyen problémák merülhetnek fel? A Dobi bántaná a kicsit?


Légyszives olyanok irjanak föleg akik ismerik mind2 fajtát esetleg tartanak több kutyát is egyszerre ..


Nekem fontos lenne.. kérem a semmit mondo válaszokat mellözzük pls


2010. júl. 14. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Két domináns fajtáról van szó. Ivartalanítás nem megoldható? Hiába van jól szocializálva a dobermann amikor az amstaff kezd ivaréretté vállni megpróbálja majd átvenni a vezér szerepét. Ugyanúgy a dobermannak is lehet baja, mert egy amstaff igen erőset tud harapni. Én azt ajánlom (ha ivartalanítás nem megoldható, de ha megoldható legalább az egyiknél akkor is célszerű), hogy vigyétek kutya oviba az amstaffot és rengeteg kutyával találkozzon. Nagyon figyeljetek oda a szocializácóra. E mellett a dobermann-t is kezdéjetek el minden nap kutyás társaságba vinni és ha dominánsan viselkedik, akkor a tuttára adni, hogy ez nem helyes. (úgyértem elkülönítés, pár perc póráz amig nem nyugszik meg) Ezek mellett is lehetnek majd dominancia harcok, de ne engedjétek, hogy elvaduljon. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz! Segítek szívesen.
2010. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha lehet akkor szukát vegyél, így kisebb az esély hogy összebalhéznak. egyébként a fajta teljesen mindegy :) Nekem is staffijeim vannak, de van más fajta kutyusom is és a kanok annyira nem, de a kanok a szukákkal egész jól kijönnek :) Főleg ha kicsit veszel, akkor jó, hogy a dobi mellett nő fel, így megtanulja, hogy ki a főnök (persze hogy nem ő:D) és nem fog balhézni emiatt.
2010. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
sztem először semleges helyen találkozzon a 2 kutya, jah és igaza van annak aki azt mondja h szuka kutya kell, tovább élnek:D és nem balhéznak a kanokkal viszont a szukák nagyon össze tudnak verekedni nem ugy mint a kanok.
2010. júl. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolom addig nem lenne gond mig az amstaff nem éri el az ivarérett kort... de ha kölyök kora ota a dobi mellett nevelkedik akkor nem fogja a dobit felsöbb rendünek tartani alapbol? Ha két kant tartok ott elkerülhetetlen a "verekedés" ?
2010. júl. 15. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem is a kan-szuka kombináció a legelőnyösebb, a szuka mindenképp ivartalanitva.

Nálunk is volt olyan, hogy 3 éves dobi-németjuhász keverék kan mellé lett egy amstaff kiskutyus, szintén kan. Addig tényleg nem volt probléma, amig nem érte el az ivarérettségi kort, de utána... Nagyon durva volt, és nem is a kicsi miatt, az idősebb állandóan tudatositani akarta a kicsiben, hogy ki is a főnök.

Szóval én szukát javasolnék, de persze a te döntésed.

2010. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ivarérés után még a legjobban nevelt, legjobban szocializált, hosszú távon együtt élő kanoknál is adódhatnak hatalmas, véres bunyók. Ez lutri, nem lehet előre kiszámítani. Azért két erőteljes, domináns fajtáról beszélünk. Persze, megeshet, hogy pont két nyúlszívű kan kerül össze, de ez a ritkábbik eset.

Vagy szukát válassz, vagy a két kutyának legyen külön helye (kennel, szoba, kertrész), és csak felügyelet mellett legyenek együtt. A rendszeres találkozás, az összeszoktatás nagyon fontos, mert különben folyamatosan rettegni fogtok, hogy nehogy elszabaduljon valamelyik. Tehát legyenek jóban, ismerjék egymást, a nevelésetek által tudják, hogy nem szabad a másikat bántani, de csak akkor legyenek együtt, amikor ti is ott vagytok (ivarérés utántól érvényes).

A szuka (ivartalanítva majd természetesen) azért sokkal jobb, biztonságosabb ötlet lenne.

2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor megfogadom a tanácsotokat és inkább elkerülöm a véres harcokat a késöbbiekben veszek egy szuka amstaffot....


Szeretnék kérni egy kevés infot h a szuka mivel másabb mint a kan mert soha nem volt még szuka kutyám..


Halottam valami álterhességröl is.. ez fennt áll ivartalanitott szukánál is?

Menhelyeken lehet találni ilyen kis kutyusokat ?


Elöre is köszönöm a segitségeteket:)

2010. júl. 15. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre lényeges különbséget a szukák és a kanok között, igazából a nevelési technikádon fog múlni inkább, hogy milyen lesz a kutyusod, ilyen szempontból szerintem mindegy, hogy milyen nemű.

Menhelyen is találhatsz ilyen kutyust, vagy még fajtamentőknél érdeklődhetsz. Néhány menhelynek van honlapja, ott is utánanézhetsz.

Azt sajnos nem tudom, hogy ilyen esetben mi a helyzet az álterhességgel, de az állatorvost nyugodtan megkérdezheted szerintem.

2010. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Normális esetben a szuka nem jelöl, csak guggolva pisil.

7-8 hónapos korától fél évente tüzel, ez 3 hétig tart, amiből kb. 2 hétig vérzik, a viselkedése kicsit megváltozhat, köréje gyűlnek a kanok, stb.

Kb. ennyi a nagyon kirívó különbség, ezentúl a neveléseden múlik.

Ivartalanított kutyánál nem fordulhat elő álvemhesség, illetve tüzelés sem, amennyiben teljes műtétet végeznek (petefészek+méh eltávolítás).

Célszerű és tanácsos az első tüzelés előtt vagy után (csak akkor vigyázni kell rá nagyon!) ivartalaníttatni. Szülnie nem kell.

2010. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!