Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos korában került...

3 hónapos korában került hozzám egy csivava fiú. Első 1,5 hetben nagyon ügyesen, szépen jött velem sétálni de az elmúlt 4-5 napban le ül a kapu elé (jobbik esetben) és húz vissza, vagy pedig sír. Mi történt vele?

Figyelt kérdés

Normális válaszokat szeretnék kérni ,köszönöm!!

Direkt nem ráncigáltam se a pórázt se a hámot , eddig kutya baja sem volt , mondjuk elég félős tipus lent , össze futottunk egy másik kis termetű kutyával ,össze pisilte magát a félelemtől ,azóta azt a környéket el is kerüljük, nem megyünk arra még véletlen sem ,de a ház másik oldalán egy kutya se volt sohacsak a füves placc és az istenért sem akar lent maradni,el kezd húzni ,sírni és menekül föl az emeletre .Fönt a lakásban pedig nagyon virgonc mint eddig ,nem értem !

Legközelebb csak jövő héten tudunk dokihoz menni ,előbb sajnos nem ,hátha tud valamit tanácsolni ,mert én nem térek sajnos napi rendre .


2019. szept. 25. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nyílván fél, főleg a történtek után.

Ne hagyd hisztizni, határozottan irányítsd ha kell rántsd meg erélyesen a pórázt. Ha elindul jutalmazd/dícsérd és játsz vele (labdázzatok vagy akármi mást ami pozitív élmény neki).

2019. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fél.

Nem megoldás, hogy elkerülitek a többi kutyát. A csivava is kutya, szocializálni, nevelni kell, hozzászoktatni más kutyákhoz, helyzetekhez, stb.

Érdemes lenne elkezdeni egy kutyaovit, vannak olyan helyek, ahol külön csoport van a kistermetű kutyáknak, ilyet keress.

2019. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A csivavák is kutyák. Kezeld kutyaként.
2019. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az alaphelyzet az, hogy nem ő dönti el, hogy mentek-e sétálni vagy sem. Durván fogalmazva.

Ha a félelmét látva kerülöd a "félelmetes" helyzeteket, akkor csak erősíted benne, hogy bizony jogos az ő félelme. Így hamar meg fog tanulni irányítani téged, ami nem célszerű akkor sem, ha egy csivaváról beszélünk. Az is kutya!


Vidd kutyaoviba, tanuljátok meg ennek a helyzetnek a kezelését, utána vidd sok helyre, kutyák, emberek közé. Magyarán szocializáld! Első lépés a kutyaovi.

2019. szept. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Fél. Történt valami, amit traumaként élt meg. A kölyök kutyáknál nagyon kell vigyázni, hogy semmi ne ijessze meg nagyon. Fokozatosan kell hozzászoktatni a dolgokhoz. Pl. először ne vidd olyan messzire, ne vidd zajos helyre, kocsik közzé stb. Otthon is gyakorolhatsz vele, hogy pl. bekapcsolsz egy zenét, kinyitsz egy esernyőt, hagyod, hogy megszaglássza stb., alapvetően minél több ismeretlen tárgyal, helyzettel kell megismertetni fokozatosan. Valamint mindig legyél nyugodt és határozott, és ne kapkodd fel a földről, mert azzal csak a félelmét erősíted. Amúgy igen, egy kutya ovi jót tenne. És alapvetően foglalkozz vele sokat otthon, hogy mélyüljön a gazda-kutya viszony. És az se lenne rossz, ha lent is tanítgatnád és jutalmaznád, játszanál vele, hogy valami pozitív élménnyel kösse össze a sétát.
2019. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért van baj... (Egyeskét azért megnézném, ahogy egy félős komondort rángat.)


Kérdező! Ne haragudj, de rém rosszul kezeled a helyzetet.


Kezdjük ott, hogy egy egészséges lelki világú kutyának hasonlóak az igényei, mint az embernek: minden nap menjen ki a házból, mozogjon/sportoljon, éljék új élmények, találkozzon a barátaival, néha új barátokat szerezzen stb. Nem kell mindenkivel puszipajtásnak lenni - sőt, ez teljesen irreális elvárás - de kulturáltan, balhé, hiszti és cidri nélkül kell viselkedni, finoman kifejteni, ha nem akar ismerkedni stb.


Tehát nem természetes és abszolút nem jó irány, hogy a kutyád fél lent - ez nem "tipus" kérdése, hanem egy kezelendő PROBLÉMA.


Folytassuk azzal, hogy teljes mértékben természetellenes, ha egy fajtársa láttán maga alá vizel félelmében. Ez is egy kezelendő PROBLÉMA.


Az meg csak a hab a tortán, hogy még a helyet is kerülitek.


Az van, hogy ezek olyan helyzetek, ingerek, amelyekkel MINDEN NAP találkozik a kutyád. Értem én, hogy nem szeretnéd, hogy féljen, de így egy folyamatos stresszben élő, mindentől rettegő kutyát fogsz nevelni (amivel még az életét is megrövidíted. Itt tételesen elmagyarázzák: https://www.youtube.com/watch?v=Rof1l2HMC7c ). Kettőtök közül azért vagy TE a gazdi, mert te összetetted a gondolkodásod: látod hová vezet ez és meg tudod tanítani arra, hogy ezeket az ingereket máshogy is lehet kezelni. Mert hogy lehet :)


Kellene nektek egy normális, pozitív megerősítéssel dolgozó tréner + egy szuper kutyaovi, ahol nem csak ráhagyják a kutyákat, hanem odafigyelnek, segítenek, korrigálnak, ha kell. A többi kérdezővel ellentétben nem ajánlom, hogy otthon barkácsolj ezzel, egyértelmű a leírásból, hogy nem veszed észre a kutya kisebb jelzéseit, csak a nagyon nyilvánvalóakat (pl. behúzza a satuféket), így minden jó szándék ellenére könnyen ronthatsz a helyzeten. Szóval ez egy olyan dolog, amit tanulni kellene.

2019. szept. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6# os !

így ahogy olvasom a válaszod nem tudom hány kutyával volt eddig dolgod ,nekem volt pár kutyám már, nem most kezdtem el a kutya tartást!

Kellene nekünk egy normális pozitív tréner?

Nem tudom tolerálni ezt a lekicsinylő,kioktató stílusod !

2019. okt. 1. 12:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát, jobban jársz vele, mint egy állatorvossal, ha már te, aki nem most kezdted a kutyatartást, nem tudod megoldani a problémát.
2019. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
esküszöm sajnálom a kutyád ha van ... és a körülötted lévő embereket mert ez a stílusnevetséges !
2019. okt. 1. 16:05
 10/11 anonim ***** válasza:

a 6-os és a 8-as hozzászóló nem ugyanaz a személy.


Én a 8-as vagyok, csak egyetértek 6-ossal. Problémád van, ami zavar és nem tudod megoldani, ezért jöttél ide. Az állatorvosnak nem az a dolga, hogy viselkedésbeli problémákat orvosoljon, arra van a kutyasuli, kutyatréner. Neked ez kell.

2019. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!