Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes francia bulldog...

7 hetes francia bulldog kaphat rizst?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 7 hetes kis francia bulldogom akinek hasmenése van es alig eszik

Amikor natur joghurttal kevertem a tapjat (royal cannon) akkor megette most viszont mar ugy se akarja csak a sima joghurtot enne meg de azt meg nem adok neki es azt olvastam hogy a rizs jo nekik hasmenesre. Adhatom neki siman vagy az tul nagy valtas es inkabb keverjem a tappal? De mi van ha a tapra allergias es amiatt van hasmenese. Illetve ma adtam neki fereghajto pasztat



2019. szept. 26. 18:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

Tegnap még azt írtad, hogy VÉRES hasmenése van a kutyának. Féreghajtótól nem lesz véres hasmenése. Reggel szépen elvitted az orvoshoz, látom...


Volt ismerősi körben szaporítós kutya (akit a szapi 7-8 hetesnek hazudott, de valójában 5 (!) hetes volt, az állatorvos szerint). Ugyanígy hasmenése volt első naptól kezdve, és szegény kiskutya 1 héten belül meghalt, hiába a kezelés.


Egyszerűen rossz körülmények közül elhoztok idő előtt kiskutyát betegen, férgesen, és csodálkoztok, hogy nem gyógyul meg a rizstől?


Nem értem, mit vársz, amíg össze-vissza eteted a beteg kiskutyát ahelyett, hogy orvoshoz vinnéd. És mit nyersz vele? A kutya szenved, jó eséllyel el fog pusztulni, de cserébe, te megúszol egy 5000 Ft-os látogatást az állatorvosnál? Hurrá!

2019. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
A " (royal cannon) " tápot kapta ott is, ahonnan elhoztad?
2019. szept. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

Én még oltás utáni puklival is visszamentem az orvoshoz, meg kb mindennel, mert az én kutyám se tenyésztőtől van (keverék) te meg a híresen beteges fajta baba kutyádnál nem vizsgáltatsz meg egy véres hasmenést.


Hát gratulálok. Ha ennyire nem érdekel legalább ne tegyél úgy és irogass ki kérdéseket.


Amúgy régen is ezt a tápot kapta? Mert akkor már kiderült volna ott, hogy érzékeny rá. Ha meg egyik napról a másikra váltottál az is okozhatott hasmenést. Fokozatosan kell átállni, keverve. A joghurt se feltétlenül jó, hiába szereti, sok kutya laktóz érzékeny.

2019. szept. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%

A rizst úgy főzd, hogy sima vízben miután felforr kis lángon kb fél órát, hogy főjön szét, legyen nyákos. Főzz hozzá pulykahúst(hátha a csirkére is allergiás). A végén reszelj bele nyers almát és sárgarépát.

Ezek mind fogják és legalább vmi vitamin is lesz benne, meg tápanyag.

2019. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%

Aki a kutya táp nevét nem tudja, az ne erőltesse a kutyatartást se.


5 almot neveltem fel, 12 hetes korukig nálam voltak, SOSEM ment a hasuk féreghajtás után. Sosem.

2019. szept. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%

A rizs nem varázsszer.


Nem helyettesíti az orvost.


A hasmenést megfoghatja, de ha nem tudod az okot, akkor nézhetsz.

2019. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
A kutyanak mar semmi baja :)
2019. szept. 27. 11:36
 18/24 anonim ***** válasza:
94%

Doki mondta ezt?


Vagy csak nincs tünete, és te állítod ezt?


Attól még simán lappanghat valami, ami - egyelőre - nem mutat jeleket.

2019. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Doki mondta igen

Csak uj volt neki a hely ez sok kiskutyanal elofordul

2019. szept. 27. 12:26
 20/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha a doki szerint a VÉRES hasmenés normális, akkor AZONNAL felejtsd el a tagot.
2019. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!