Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nőstény huskym (most...

Van egy nőstény huskym (most 8 hónapos) és kb 3-4 hónapja előjön belőle az agresszivitás, ha én vagy akárki a szemébe néz. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha a szemébe nézek (nézünk) kb 2-3 percig elkezd ugatni és harapni és támadni

(Egyébként ezen kívül tejesen barátságos)



2019. okt. 20. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Kihivasnak veszi...

ez a baj ezekkel az eszaki kutyakkal hogy nem csaladi kedvencnek tenyesztettek Akita, husky van ami racafol erre de a legtobb nem kezdo gazdinak illetve hazikedvencnek valo....

2019. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Az első mondata ami igaz az első válaszolnak, a kommentje többi részére ne figyelj, nyilván életében nem találkozott még huskyval. Az egyik legbaratsagosabb kutya fajta, elnyalogatja még a betörőt is. Te pechedre kifogtal egy domináns egyedet, 10bol 1 ilyen kb.
2019. okt. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lugoka ***** válasza:
Próbálgatja a helyét a rangsorban. Simán csak ilyen vérmérsékletű kutyát fogtál ki. Kutyasuli segít.
2019. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" a kutyáknál a szembenézés a támadás egyik jele. Persze, ha a kutya már megtanulta, hogy ez nem rossz, akkor szívesen fog a szemünkbe nézni,"

Meg kell tanítanod neki, a szemkontaktus jó dolog.

Egyébként a tanítás alapja.

2019. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért szugeráljátok a kutyát 3 percen át? Vagyis úgy értem ez milyen helyzetekben szokott elōfordulni? Csak úgy ránézel? Felé nézel percekig és ha a szemébe nézel véletlen, akkor neked megy? Esetleg direkt néztek vele farkasszemet? Egyébként most érik be úgymond, tehát feszegetni kezdi a határait. Ezt a viselkedést azonnal meg kell szūntetni, ha megrémültök ilyenkor tōle és nem fegyelmezitek meg, akkor lesz ennél nagyobb gondotok is vele. Ha direkt nézed percekig, akkor az valóban kihívás, amire ō teljes dominanciával reagál. Északi kutyákat sem különösebben könnyebb elrontani, mint más kutyát, csak ezeknél a fajtáknál javarészt kölyökkorban csak a jajj de cuki, jajj de szép téma megy, meg az utcán villogás, ameddig kölyök. Én az elsō perctōl kezdve szabályokat fektettem le a shibámnak, ahogy hozzánk került és soha egy domináns, agresszív megnyilvánulása nem volt. Ha neki csinálnád ezt, leülne a fenekére fegyelmezetten, rosszabb esetben körbeugrálna farokcsóválva és cukiskodna neked.

Viszont visszatérve, engem tényleg érdekel, hogy ez a percekig bámulás hogyan történik?

2019. okt. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!