Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mikrochip regisztrációjának...

A mikrochip regisztrációjának mennyi az átfutási ideje? Mikor lesz fönt a petvetdatán a beültetéstől számítva?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az állatorvosnak azonnal (amikor beleteszi a kutyába) be kell regisztrálnia. Addig rágd a fülét, amíg meg nem csinálja. Mi van, ha a kutyád délután eltűnik, ő meg nem regisztrálta be, és ezért nem kerül vissza hozzád?

Csak azért mondom, mert nekem is másfél hónapomba tellett, hogy beregisztrálják a chipet, és nagyon mérges voltam emiatt.

2010. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 hét volt.
2010. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondta az orvos, hogy kb. másfél hónap az átfutási idő. :O Az árban a regisztráció is benne volt. Csak nekem ez olyan furcsa, hogy ilyen sok. Vagy azért, mert vidék? :O
2010. júl. 19. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok. Ez tudod mennyi munka az állatorvosnak? 2 perc...és ezt több helyen is megerősítették. Ennek nincs átfutási ideje.
2010. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Mi bementünk a rendelőbe, mondtuk, hogy Chip-et szeretnék, fogta, "belenyomta" a kutya nyakába és mondta, hogy mennyit kell fizetni. Azt hiszem 7000 volt vagy 7400. És mikor már elköszönt, kérdeztem, hogy már regisztrálva van e, erre nevetett és azt mondta a doki, hogy legalább 3 nap, mire regisztrálja a rendszer, de láttam ahogy bepötyögte a gépbe az adatotak és mondta a doki, hogy nem rajta múlik. Ő elküldi az adatokat és valami "főgóré" beregisztrálja a nyílvántartásba.
2010. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint az állatorvos felviszi a rendszerbe, regisztrálva van. A legtöbb helyen a chip beültetéskor megcsinálják, de max 1-2 nap. Egyébként ha nincs "elveszve" a kutya, akkor nincs olyan nagy jelentősége, hogy nem azonnal kerül be a rendszerbe.
2010. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi az egyik Kutyafuttán kaptuk "ajándékba" a Rex Alapítványtól.

Annyit kellett tennünk, hogy kimentünk az Állatszigetre hozzájuk és ott a doki pár pillanat alatt beültette a chipet. Mire hazaértünk már fennt volt a neten. (hétvége)

2010. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is: Beültették a chipet, azonnal beregisztrálták, hazamentünk, neten leellenőriztem és benne volt. Nincs átfutási ideje.
2010. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha fizetsz a regisztrációért, azt a dokinak azonnal meg kéne csinálni. Kb. 2 perc, amíg bepötyögi az adatokat, rányom egy OK-ot, és az adatok azonnal meg is jelennek. Nincs főgóré.. :)

Sokszor tökölnek vele, nem értem, miért okoz ekkora problémát nekik.

Nálunk, mire hazaértünk a dokitól, és leellenőriztem, már fenn is volt. Én diktáltam, ő gépelte az adatokat ott előttem.

2010. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is bedigtáltuk az adatokat és akkor regisztrálta? Mert az előbb ellenőriztem a petvetdata-n, de nem dobott ki semmit. Akkor ez most hogy van?

Minden adatot bedigtáltunk és ott előttünk regisztrálta a kutya chip-jét. De azóta eltelt négy nap és még mindíg nincs fent petvetdata-n. Nem értem.

2010. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!