Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek a jele ez, vagy ez...

Minek a jele ez, vagy ez normális a kutyáknál, vagy szokás?

Figyelt kérdés

Van egy közepes méretű kutyám, főleg kinti tartású kutya viszont van neki egy külön kis épülete ahol van a éjszakai helye(mivel sokszor van a szomszéd kutyák átugranak a kertbe) és néha tilosban vagy szilveszterkor van beengedve a házba és bent alszik.

Azt vettem észre, hogy mikor beengedem nagyon ragaszkodó, mindenhova követ viszont, mikor eljön a lefekvés ideje ilyenkor olyan mintha kényelmetlenül érezné magát a jelenlétemben. Mikor felhívom az ágyra, nem fekszik közel az fejemhez, hanem a feje mindig a lában felé néz, és az elhelyezkedése is közelebb van a lábamhoz. Ha közelebb hívom láthatóan ideges lesz nem teszi le a fejét és az ellenkező irányba néz, amíg egy kis idő múlva visszafordul ahogy eddig.

Ez normális viselkedés egy kutyánál, ne erőltessem az ellenkezőjét? Kicsit lehangoló, hogy mindig a farát fordítja felém, nem beszélve a meglepetésekről sem amit egy-egy jól sikerül éves után szabadít rám ilyenkor.



2019. dec. 26. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd, esetleg az ágy közvetlen közelében legyen fekhelye, ha az ilyen hangoskodások idején megnyugtatja a közelséged, de nem megy fel melléd.
2019. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy ezt már próbáltam, az ágyam mellett letettem neki nagy párnát, odahívtam, le is feküdt rá, de kis idő múlva ő jött fel mellém.
2019. dec. 26. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd, majd ő érzi, mikor akar odakuckózni. Amúgy ha az enyém feljön mellém, ő is a lábamhoz igazodik inkább. Inkább akkor szoktam mindenképpen magam mellé vonni, amikor bekenem a mancsát mancskrémmel, mert tudom, hogy egyébként nem hagyja beszívódni, úgy meg nem sokat ér.
2019. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kellemetlen szagok ellen meg ezt ajánlom. Nem muszáj illatanyagot használnod hozzá, sima víz is elég. Én panelban élek, és a cigifüst jön át a szomszéd lakásokból, ami elég kellemetlen, csípi a szememet, ez remekül eltünteti:

[link]

2019. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletbol nem fekszik a fejedhez kozel.

Elobb utobb melege lesz es lemegy.


Teljesen normalis

2019. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha belgaz van,nem tudta jol megemeszteni az etelt.
2019. dec. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki így jó, szerintem ne erőltesd. A jelek szerint csak ebben a helyzetben tud annyira ellazulni, hogy aludhasson. Ezen erővel meg rábeszéléssel nem lehet változtatni. :)


Az lehet, hogy idővel, ha gyakran van alkalma melletted aludni, változnak majd a dolgok, és közelebb költözik a fejedhez, vagy a fejével feléd fordulva alszik majd. (Egyébként, őszintén szólva, én például jobban örülnék, ha az enyém a lábamnál aludna, és nem a fejemre akarna ülni/feküdni. Az pedig, hogy merre fordul, az változik az éjjel folyamán.)

2019. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem erőltetem, csak sosem értettem miért csinálja.
2019. dec. 27. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!