Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő eltávolítás mennyire...

Fogkő eltávolítás mennyire fontos?

Figyelt kérdés

A kutyám fogai elég fogkövesek, rákérdeztem a dokinál és azt mondta altatni kell, fél óra alatt megvan. Viszont én mostanában annyi rémhírt hallottam hogy az altatás milyen kockázatos, főleg hogy egy elég törékeny pici menhelyi kutyáról van szó.

Nem tudom mennyire szükséges, nem lehet-e máshogy megoldani.

És mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás?


2010. júl. 20. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állatoknál csak altatásban lehet, ha nem szedeted le, akkor fogszuvasodása lesz, fogínygyulladása, elhanyagolt esetben kihullanak a fogai vagy az állandó gyulladás a szívére mehet, mert bejutnak a bacik a vérkeringésbe.
2010. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont annyira fontos mint neked (egy darabig el van nélküle aztán kihullanak a fogai és ha csinálnak itthon fogpótlást kutyának akkor is csillagászati összegekbe kerülhet még az emberi prótkókhoz képest is).

Sajnos ha már nagyon fogköves akkor csak a doki tudja megcsinálni, Te legfeljebb megelőzni tudod (fogmosás, rágóga, stb...)

2010. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a megyei állatkórházban kérdeztem meg, hogy mennyibe kerül, ott 8 ezret mondtak. Szerintem a kutya méretétől is függ. Nekem yorkiem van.
2010. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is yorki, és olyan kis törékeny, menhelyi, és nagyon érzékeny, mindig van valami fizikai baja ami lelki eredetű, attól félek hogy az altatás is megviselné.
2010. júl. 22. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!