Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fülének hegyét legyek...

Kutya fülének hegyét legyek eszik mi a teendő?

Figyelt kérdés
Milyen szert tudtok ajánlani, amivel kezelni lehetne?? Állatorvosra most nem szeretnék költeni. Valamilyen házi praktikákat tudtok??
2010. júl. 21. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Betadine-val ecseteld lehetőleg naponta többször. Ha nem segít, akkor marad az állatorvos!
2010. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából mindenképpen lefertőtleníteni,bekötni,majd a kutyus nyakára egy gallér,ami megakadályozza,hogy megvakarja vagy letörölje róla a kötést.De ez alatt is fedett zárt hely kell az állatnak,nehogy újra kikezdjék.

Ha már belerakták a petét a legyek,akkor viszont ez is felesleges,mert ha meg is csinálod akkro is kikelnek majd szépen a kutya fülén:s Az elég gusztustalan.És amit az imént írtam kezelésnek,az sincs ingen,szóval jobban jársz ha elviszed orvoshoz,mert 4-5000ft-ba így is belekerülne,és akkor már inkább az orvos csinálja,aki a petéket is esetlegesen el tudja távolítani.Én ezt ajánlom!

2010. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mgitta válasza:

Szia

Szerintem próbáld meg neostomosan 1:200 higítású oldatával lemosni. (5ml=1 ampulla 1 liter vízbe)

Hogy a petéket elpusztítja-e, azt nem tudom, de a legyeket távol tartja majd a kutyustól

2010. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerezzél Butoxot. Azzal öblítsd le a kutyát, ahol tartózkodik, a környezetét. Én még a lépcsőmet is belocsoltam vele. 2-3 hetente ismételni. Eső lemossa.
2010. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)) remélem beválnak a tippek!!! :D
2010. júl. 21. 18:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Bemész a humán patikába,és mondod a gyógyszerésznek,hogy a kutyust megeszik a legyek:)

Nekem egy ilyen nagyon büdös olajos szert adott, távol tartotta őket, és elősegítette a gyógyulást

2010. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak minden évben előjön ez. Egy kb. 45 kilós német-juhász. Mi minden évben érünk az állatorvostól ADVANTIX -et ( 2400 Ft) . Ez egy kis ampulla amiben van kb 4 ml folyadék , amit a jószág 2 lapockája közé a szőr alá rányomsz, és 3 nap múlva eltűnnek , a legyek nem lesz kullancs, szúnyog és bolha sem. Annyi az egész , hogy ha megfürdetted a kutyát, utána 3 napig nem szabad rárakni , valamint az ampulla rányomása után 3 hétig nem szabad fürdetni . Üdv : M
2011. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Keverj össze egy kis bazsalikomot vazelinnel és kend be vele naponta legalább 2-szer.
2014. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!