Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen lenne egy...

Szerintetek milyen lenne egy fekete kan dobermannak az a név, hogy Lucifer?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban büszke gazdái leszünk egy dobermann kutyusnak. Sokat gondolkozunk a nevén, őszintén nem sok név van ami igazán tetszene. A Lucifert nagyon találónak tartanám egy dobermannak, csak nem tudom az emberek mennyire szólnának le érte, hogy az a neve a kutyámnak mint az ördögnek 👿

2020. jan. 21. 13:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik, szerintem is passzol hozzá, sokkal furcsább lenne, ha Masninak vagy Puszedlinek hívnád, de abba se lehetne senkinek beleszólása, mert az a fontos, hogy a gazdinak tetsszen, a kutyának ha megjegyezhető, könnyen kiejthető neve van édes mindegy, hogy amúgy mit jelent.

Az is igaz, amit a többiek írnak, mivel kicsit hosszabb név valószínű, hogy becézve fogod használni, séta közben nem a teljes neve lesz a hívónév. Az is lehet, hogy valami egészen más becenevet kap, az én kutyám is hallgat a bogyóra, bubekra, bumburnyákra, pedig köze nincs az igazi nevéhez :D

Ami miatt egyébként kifejezetten tetszik az az, hogy nem tucatnév, névadásban én egyedül ezt látom problémának, nálunk volt egy időszak amikor a kutyasuliban a 10 fős csoportban 2 marcipán és 2 málna is volt, de ez is a gazdi saját döntése, ha neki ez tetszik szíve joga úgy hívni.


Néhányan ellenzik a negatív jelentésű neveket, mert azzal akaratlanul is rossz viselkedést társítanak a kutyához és egyesek szerint ez önbeteljesítő jóslatként majd kihat a kutya személyiségére. Én ezt nem tapasztaltam, ismertem Ördög nevű németjuhászt, Cunami akitát, Devil mopszot, Loki border collie-t, mindegyik tök jófej kutya volt, szóval én nem gondolom, hogy ez valóban befolyásolna.

2020. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon hasznos volt a válaszod 🙂
2020. jan. 24. 14:28
 13/16 A kérdező kommentje:
Másik név ami még nagyon tetszik a Dexter. Egyenlőre képtelen vagyok dönteni a kettő közül, valószínű mikor már itt lesz, akkor fog biztossá válni az egyik 🙂
2020. jan. 24. 15:11
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz név, de hogy fogod becézni? Luci vagy Feri? Csak a Lucifer egészben hangzik jól. Bocs.

Dobermannos vagyok jómagam is.

2020. jan. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbi kan dobi gazdája vagyok. Természetesen mindenképp a neked tetsző név a nyerő, bármi is legyen az!
2020. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Másik kutyád pedig legyen Jézus... És akkor kiabálhatsz nekik, hogy: Lucifer, Jézus, gyertek ide!
2020. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!